Dtso’dan Kobani’ye 34 Ton Gıda Yardımı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerin ortaklaşa düzenlediği Kobani ve Sincar’a yardım kampanyası devam ediyor. Yardım kampanyası dahilinde Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından 18 tonu kuru gıda olmak...

Dtso’dan Kobani’ye 34 Ton Gıda Yardımı
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerin ortaklaşa düzenlediği Kobani ve Sincar’a yardım kampanyası devam ediyor. Yardım kampanyası dahilinde Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından 18 tonu kuru gıda olmak üzere toplam 34 ton gıda yardımı yapıldı.
DTSO meslek gruplarının meclis başkanlığı koordinatörlüğünde oluşturulan komisyonun düzenlediği yardım kampanyasında ilk etapta 3 ton pirinç, 3 ton mercimek, 3 ton kuru fasulye, 10 ton şehriyeli bulgur, 5 ton nohut, 100 adet 18 kilogramlık sıvı yağ, 3 ton peynir ve 5 ton zeytin Kobani ve Sincar için Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda bulunan Rojava Yardım Kabul Merkezi’ne teslim etti. Gıdalar Rojava Yardım Kabul Merkezi’ne teslim edilirken kampanyada aktif bir şekilde yer alan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Celalettin Birtane, Diyarbakır 14. Grup Meslek Komite Başkanı Sezai Toptan, 11. Grup Meslek Komite Başkanı Veysi Aldemir, 15. Grup Meslek Komite Başkanı İhsan Ay ve 16. Grup Meslek Komite Başkanı Şahin Akkaya da hazır bulundu. Yardım Komisyonu adına konuşan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Celalettin Birtane, topladıkları yardımları meslek komiteleri üzerinden gerçekleştirdiklerini söyledi. Yardım kampanyasına kendi meslek gruplarında bulunan üyelerin kendi gücü oranında destek verdiklerini belirterek üyelerden topladıkları nakit paralarla ise kuru gıda aldıklarını ve herkesin kendi gücü oranında elinden ne geliyorsa Kobani halkıyla paylaşması gerektiğini söyledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327