Düden Gölü’nde Kaçak Av Denetimi

Konya’nın Kulu ilçesinde Düden Gölü’nde kaçak avlanma yapıldığı ihbarı üzerine harekete geçen İl Jandarma Alay Komutanlığı Çevre Koruma Timi ile Orman ve Su İşleri Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri avlanma yasağı olan gölde...

Düden Gölü’nde Kaçak Av Denetimi
Konya’nın Kulu ilçesinde Düden Gölü’nde kaçak avlanma yapıldığı ihbarı üzerine harekete geçen İl Jandarma Alay Komutanlığı Çevre Koruma Timi ile Orman ve Su İşleri Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri avlanma yasağı olan gölde incelemelerde bulundu.
Düden Gölü’ndeki incelemeye, Kulu İlçe Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Mikail Arıkan ile birlikte İl Jandarma Alay Komutanlığı Çevre Koruma Timinde görevli Jandarma Kıdemli Başçavuş Ali Rıza Polat, Uzman Jandarma Kıdemli Çavuş Erol Hançer, Konya Orman ve Su İşleri Milli Parklar Müdürlüğü görevlileri Nusret Özdemir ve Bülent Er katıldı.
Kulu’nun 4 kilometre doğusunda bulunan sit alanı avlanma yasağı olan Düden Gölü’nde yasak avlanmaya karşı yapılan incelemelerde doğa ve doğa hayvanlarının korunmasının amaçlandığı belirtildi. Av yasağı olan sit alanlarında avcıların gizlenebilecekleri yerlerin olup olmadığını araştıran yetkililer, yasak olmasına rağmen avlanan kişiler hakkında yasal işlem yapılacağı ve avlanma ruhsatlarının iptal edilerek para cezası uygulanacağı ifade edildi.
Yetkililer, yasak avlanan kişilerin en yakın jandarma, polis ve Orman ve Su İşleri İl Müdürlüğü ile Çevre Koruma timlerine arayarak ihbarda bulunmalarının istedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327