Dünya Astsubaylar Günü Silifke’de Kutlandı

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Silifke şube başkanlığı Dünya Astsubaylar gününü, Atatürk Anıtı ve Göksu Otelde verilen kokteyl ile kutladı.Çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende günün...

Dünya Astsubaylar Günü Silifke’de Kutlandı
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Silifke şube başkanlığı Dünya Astsubaylar gününü, Atatürk Anıtı ve Göksu Otelde verilen kokteyl ile kutladı.
Çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı TEMAD Silifke Başkan Yardımcısı Ersan Uğuz yaptı. Uğuz, “Bugün burada Dünya Astsubaylar Günü ve Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’nin kuruluşunun 30. yılını kutlamak maksadıyla toplanmış bulunmaktayız. Her yıl geleneksel olarak 17-20 Ekim tarihleri arasında kutladığımız Dünya Astsubaylar Günü, ülkemizdeki ve dünyadaki meslektaşlarımıza kutlu olsun. Hayatlarını adadıkları mesleklerinin, yılda bir gün de olsa hatırlanması, insanların kendilerini değerli hissetmelerini sağlamakta ve mesleki dayanışmayı arttırmaktır. Ayrıca uluslar arası boyutta; tüm dünyada aynı mesleği yapanlarla bir iletişim içine girilmekte bu da tüm dünyadaki barışa bir katkı sağlamaktadır" dedi.
Konuşmaların ardından Göksu Otel’de kokteyl düzenlendi.
Törene, Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, Meski Erdemli Silifke Şube Müdürü İsmail Keser, emekli astsubaylar ve yakınları katıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327