Dünyanın İlk Ve Tek Eğitim Bayramı Kutlanmaya Başlandı

Besni Kaymakamlığı, Besni Belediye Başkanlığı ve Besni Eğitim Vakfı tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen dünyanın ilk ve tek eğitim bayramı özelliğini taşıyan Besni Eğitim Bayramı’nın 16.’sı etkinliklerle başladı.Hükümet...

Dünyanın İlk Ve Tek Eğitim Bayramı Kutlanmaya Başlandı
Besni Kaymakamlığı, Besni Belediye Başkanlığı ve Besni Eğitim Vakfı tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen dünyanın ilk ve tek eğitim bayramı özelliğini taşıyan Besni Eğitim Bayramı’nın 16.’sı etkinliklerle başladı.
Hükümet Konağı önüne çelenk konulması ile başlayan etkinlikler, Mehmet Erdemoğlu Parkında kermes, resim ve fotoğraf sergisinin açılışı ile devam etti. Açılışın ardından aynı yerde yöresel ürünler standı ziyaret edildi.
Saat 14.00’te Bayram Kortej Yürüyüşü yapılacak. Yürüyüş Besni Şehit Abidin Tanrıkolu Anadolu Lisesi (Eski Besni Anadolu Lisesi) önünden başlayıp, Mehmet Erdemoğlu Parkı önünde son bulacak.
Yürüyüşün ardından Mehmet Erdemoğlu Parkında Besni Eğitim Bayramı Programı açış konuşmaları gerçekleştirilecek. Açılış töreninden sonra ise protokole ve katılımcılara yemek ve ikramlarda bulunulacak. Daha sonra Oduncu Pazarı açılış töreni yapılacak ve ardından Besni Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda İsmet Nergiz, Mevlüt Doğar ve Mustafa Aydınçelebi’nin konuşmacı olarak katılacağı “Geçmişten Günümüze Besni” konulu panel düzenlenecek.
Panelin ardından ise Besnice Bilgi-Kültür Yarışması yapılacak.
Daha sonra Besni Meslek Yüksekokulunda yapılacak olan kokteylin ardından okulda Besnili Sanatçılar Konseri düzenlenecek.
Bayram, 11 Ekim 2014 Cumartesi günü saat 10.00’da Besni Servi Erdemoğlu Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Salonunda Okullar Arası Bilgi Yarışması ile devam edecek.
Saat 13.00’te ise “Döviz, Faiz ve Borsa Üçgeninde Türkiye Ekonomisi” konulu konferans düzenlenecek. Şaban Çağıran tarafından yönetilecek olan konferansa konuşmacı olarak HaberTürk Ekonomi Yazarı Abdurrahman Yıldırım ve Turcomoney Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Yrd. Doç. Kazım Kılınç katılacak. Saat 15.30’da Besni Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar tarafından panel verilecek. Saat 17.00’de Besni Şehit Abidin Tanrıkolu Anadolu Lisesi Bahçesinde, Besni Lisesi Mezunlarının Buluşması, Okul Ziyareti ve Pilav Günü yapılacak.
Akşam saat 20.00’de ise, Besni Şehir Stadında Gökhan Güneş konseri, lazer ve havai fişek gösterisi yapılacak. 16. Besni Eğitim Bayramı, 12 Ekim 2014 Pazar günü yapılacak olan kahvaltının ardından sona erecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327