DÜZCE BELEDİYESİ MADDE BAĞIMLILIĞINA EL ATTI

Düzce Belediyesi Madde Bağılılığı ile mücadele noktasında elini taşın altına koydu. “Çocuklar geleceğimizdir” diyen Belediye Başkanı Mehmet Keleş, “Toplumun bize verdiği yetki ile kendimizi bu konuda sorumlu hissediyoruz. Bu anlamda...

DÜZCE BELEDİYESİ MADDE BAĞIMLILIĞINA EL ATTI
Düzce Belediyesi Madde Bağılılığı ile mücadele noktasında elini taşın altına koydu. “Çocuklar geleceğimizdir” diyen Belediye Başkanı Mehmet Keleş, “Toplumun bize verdiği yetki ile kendimizi bu konuda sorumlu hissediyoruz. Bu anlamda madde bağımlılığı noktasında üzerimize düşeni yapacağız” dedi.
Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in ev sahipliğinde Milli Eğitim, Müftülük, İl Sağlık Müdürlüğü, Düzce Üniversitesi Akademisyenleri ve Muhtarlar Derneği Başkanlarının katılımıyla Düzce Belediyesi Encümen Salonunda Madde Bağımlılığıyla Mücadele Danışma Toplantısı gerçekleştirildi.
Toplantıda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mehmet Keleş, “Kamu kurumları olarak başta Valiliğimiz olmak üzere birçok kurumumuz uyuşturucu ile mücadeleyi yürütüyor. Bizde Belediye olarak bu mücadeleye katılmak istiyoruz. Belediyemizde birçok defa bu konuyla ilgili toplantılar yaptık. Neler yapılması gerektiği hususunda fikir alışverişinde bulunduk. Bu çalışmaları sonunda diğer kurumlarla ortak bir çalışma yürütme noktasında hemfikir olduk ve bu konuyla ilgili çalışma yapan diğer kurumlarında neler yaptıklarını bilmek noktasında bir toplantı yapma kararı aldık.
Biz öncelikle ailelerin eğitilmesi noktasında çalışma yapmayı kendimize prensip olarak belirledik. Ailelerin eğitilmesi bizim için çok önemli. Çocuklarımızın bu illetten kurtulması noktasında ailelerimiz en önemli unsur diye düşünüyoruz. Daha sonra sokakta sosyal hizmet uzmanlarıyla birlikte çocuklarımıza uyuşturucunun ne kadar kötü bir şey olduğu, kendilerine ve topluma ne kadar zarar vereceği noktasında yapılacak ikna çalışmaları bizim için çok önemli. İkinci aşama aşamada biz belediye olarak hizmet satın alma süreciyle sayıları da 10’un üzerinde olmak kaydıyla sosyal hizmet uzmanlarıyla sokakta bir çalışma gerçekleştirmek istiyoruz. Hiç kimsenin giremediği, ulaşamadı yerlere ulaşıp, hatta herkesin uykuda olduğu saatlerde özellikle bu maddelerin kullanıldığı mahallelerde geceli gündüzlü bir çalışma yürütmek istiyoruz. Muhtemelen polisiye tedbirler ve sağlık müdürlüğümüzün aldığı tedbirler vardır. Bu tedbirlerin uygulanması konusunda aktif çalışma gücü olarak belediyemizde bu alanda hizmet veren birimleri devreye sokmak istiyoruz. Bu konuda inşallah belediye olarak bizlerde halkın bize vermiş olduğu yetkiyle kendimizi bu konuda sorumlu hissediyoruz. Bir kararlılık içerisindeyiz. Çocuklarımız bizim için çok önemli. Özellikle çocuklarımızı tehdit eden bu illetten memleketimizin kurtarılması hususunda üzerimize düşeni yerine getirmek istiyoruz” dedi. Konuşmaların ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti .
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327