Düzce’de Kapalı Köy Yolu Yok

Düzce’de aralıksız çalışan Özel İdare ekipleri kapalı köy yolu bırakmadı. Köylerde Mahalle aralarını temizliyor.Düzce’de yoğun kar yağışı sebebiyle İl Özel İdaresi hizmet alanına giren 279 köyün yolları kapanmıştı. İdarenin...

Düzce’de Kapalı Köy Yolu Yok
Düzce’de aralıksız çalışan Özel İdare ekipleri kapalı köy yolu bırakmadı. Köylerde Mahalle aralarını temizliyor.
Düzce’de yoğun kar yağışı sebebiyle İl Özel İdaresi hizmet alanına giren 279 köyün yolları kapanmıştı. İdarenin iş makinaları ile ekiplerin 24 saat aralıksız olarak karla çalışmalarını sürdürerek 13 Ocak 2014 günü itibariyle 279 köy yolunu ulaşıma açtı. Bazı köy yollarında genişletme ve mahalle aralarında çalışmalar devam etmekte. Bunun yanı sıra 112 Acil Servis ekipleri ile koordineli olarak karla mücadele kapsamında Diyaliz hastaları ve acil rahatsızlık geçiren hastaların bulunduğu köy yollarının açılmasına öncelik tanındığı bildirildi.
İl Özel İdaresi ekipleri köy yollarının yanı sıra İstanbul - Ankara şehirleri arası ulaşımı sağlayan D-100 karayolu ile TEM Otoyolunda aşırı kar yağışı nedeni ile meydana gelen aksamaların önüne geçilebilmesi için Bolu Dağı mevkii ve TEM Otoyoluna 1 Adet Greyder, 2 Adet Kar Bıçaklı Man Kamyon, 1 Kar Püskürtme Aracı verildi. D-100 karayolu Gümüşova - Kaynaşlı İlçeleri arasında 2 Adet greyder ile sürekli olarak yol temizleme çalışmaları yapılarak karayolunun ulaşıma açılmasına önemli derecede katkı sağladı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327