Edirne’de Işid Protestosu

Edirne’de bazı sendika, sivil toplum örgütleri ve siyasi parti üyelerinden oluşan yaklaşık 40 kişilik grup, IŞİD’in Kobani’ye saldırılarını protesto etti.Edirne Saraçlar Caddesi’nde gerçekleştirilen protesto eylemine, KESK Edirne...

Edirne’de Işid Protestosu
Edirne’de bazı sendika, sivil toplum örgütleri ve siyasi parti üyelerinden oluşan yaklaşık 40 kişilik grup, IŞİD’in Kobani’ye saldırılarını protesto etti.
Edirne Saraçlar Caddesi’nde gerçekleştirilen protesto eylemine, KESK Edirne Şubeler Platformu üyeleri, Türk Mühendis ve Mimarlar Odalar Birliği (TMMOB) Edirne İl Koordinasyon Kurulu üyeleri, Edirne Emek ve Meslek Örgütleri Platformu üyeleri ve DİSK Trakya Bölge Temsilciliği üyeleri katıldı.
Eğitim Sen Edirne Şube Başkanı ve KESK Dönem Sözcüsü Salim Enginar, yaptığı basın açıklamasında, emperyalizmin hegemonya savaşının parçası olarak gelişen ‘Yeni Ortadoğu’yu dizayn etme sürecinde öne çıkan Irak ve Suriye’de bugün iç savaşın, emperyalist güdümlü çete IŞİD tarafından kanlı bir katliama dönüştüğünü söyledi. Enginar, "Emekçiler, savaş politikalarından yana olamaz, Kobani’de ölüm-kalım mücadelesi verenlerin katliamına sessiz kalamaz. Çünkü bugün sadece Kobani değil eşit, özgür, demokratik bir ülkede barış ve kardeşlik içinde yaşamak isteyen herkes abluka altındadır" dedi.
Öte yandan, eyleme katılan grup içerisinde küçük yaşta çocuklarıyla gelen aileler de dikkat çekti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327