Edirne’nin İçme Suyu Yönetmeliğe Uygun Çikti

Edirne’nin içme suyu, İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü 1.No’lu Halk Sağlığı Laboratuvarınca yapılan analizlere göre yönetmeliğe uygun çıktı.Edirne İl Sağlık Müdürlüğü personeli ve Edirne Belediye Başkanlığı Su ve Kanalizasyon...

Edirne’nin İçme Suyu Yönetmeliğe Uygun Çikti
Edirne’nin içme suyu, İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü 1.No’lu Halk Sağlığı Laboratuvarınca yapılan analizlere göre yönetmeliğe uygun çıktı.
Edirne İl Sağlık Müdürlüğü personeli ve Edirne Belediye Başkanlığı Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü personelince Edirne’nin 4 farklı noktasından alınarak analizi yapılmak üzere İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü 1.No’lu Halk Sağlığı Laboratuvarına gönderilen içme sularının analiz sonuçları açıklandı.
Edirne Belediyesi’nden yapılan açıklamada, 1.Murat Mahallesi, Nişancıpaşa Mahallesi, Toki Konutları ve Yeniimaret Mahallesi’nden alınan içme suyu numunelerinin soğuk zincir ile bakteriyolojik ve kimyasal analizlerinin yaptırıldığı ve analiz sonuçlarının 17/02/2005 tarihli ve 25730 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmeliği’ne uygun olduğunun rapor edildiği kaydedildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327