Edremit’te Kadın Katliamları Kınandı

Van’ın Edremit ilçesinde, erkeklerin de destek vermesiyle Demokratik Özgür Kadın Hareketi (DÖKH) bileşenleri tarafından kadın katliamları kınandı.Edremit ilçe merkezinde Demokratik Özgür Kadın Hareketi (DÖKH) öncülüğünde son günlerde...

Edremit’te Kadın Katliamları Kınandı
Van’ın Edremit ilçesinde, erkeklerin de destek vermesiyle Demokratik Özgür Kadın Hareketi (DÖKH) bileşenleri tarafından kadın katliamları kınandı.
Edremit ilçe merkezinde Demokratik Özgür Kadın Hareketi (DÖKH) öncülüğünde son günlerde yaşanan kadın ölümlerine dikkat çekmek amacıyla basın açıklaması yapıldı. Edremit Belediyesi Eş Başkanı Sevil Rojbin Çetin ve Edremit Belediyesi meclis üyelerinin de destek verdiği basın açıklamasının metnini Edremit Belediye Eş Başkanı Yardımcısı Kebire Budakbeyoğlu Karakaya okudu. Bin yıllardır kadın doğasına el atılan, yok etmek üzerine gelişen zihniyete karşı mücadelelerini her zaman sürdüreceklerine dikkat çeken Karakaya, Kobani’de devrime öncülük eden kadınlar şahsında tarihin yeniden yazıldığını dile getirdi. Van’da son günlerde yaşanan 6 kadın cinayetine dikkat çeken Karakaya, "Bizlerde her yok edilişe karşı bir kez daha sözümüzü yeniliyor; direnişimizi yükselteceğimizi ve her failin cezasını çekene kadar davanın takipçisi olacağımızı belirtiyoruz. Sizler vurdukça bizler yaşayacağız" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327