Edremit’te Polis’ten Broşürlü Uyarı

Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, motosiklet sürücülerini broşür dağıtarak önemli konularda uyardı.Uygulanan her trafik kuralının bir nedeni, uyulmayan bir trafik kuralının ise bedeli olduğuna...

Edremit’te Polis’ten Broşürlü Uyarı
Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, motosiklet sürücülerini broşür dağıtarak önemli konularda uyardı.
Uygulanan her trafik kuralının bir nedeni, uyulmayan bir trafik kuralının ise bedeli olduğuna dikkat çekilen broşürde, motosiklet sürücülerinin zor durumda kalmaması için kurallara uymanın yanında kask takmanın emniyet kemeri takmak kadar önemli olduğu hatırlatıldı.
Polis, dağıttığı broşürde, motorunun çalınmaması için mutlaka kilitlenmesinden, güvenli park alanlarına park edilerek, egzos ve diğer aksamlarında değişiklik yapılmaması, ehliyetsiz ve kasksız kullanılmaması, trafik kurallarına uyarak gündüzde farların yakılması ve tescil yapılmadan trafiğe çıkılmaması konusuna sürücülerin dikkati çekildi.
Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz, motosiklet hırsızlıkları konusunda vatandaşın çok hassas davranmasını isteyerek kask kullanmanın kazalarda kalıcı sakatlıkların yüzde 40’ı önlenebildiğini ifade etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327