Ege’nin Chp’li Meclis Üyeleri İzmir’de Toplanıyor

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı tarafından organize edilen, Belediye Meclis Üyeleri Bölge toplantıları, 23 Ekim Perşembe günü İzmir’de gerçekleştirilecek olan, Ege Bölgesi toplantısıyla devam edecek. Toplantıya...

Ege’nin Chp’li Meclis Üyeleri İzmir’de Toplanıyor
CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı tarafından organize edilen, Belediye Meclis Üyeleri Bölge toplantıları, 23 Ekim Perşembe günü İzmir’de gerçekleştirilecek olan, Ege Bölgesi toplantısıyla devam edecek. Toplantıya İzmir’in yanı sıra Ege bölgesinin CHP’li belediye meclis üyeleri ve İzmir’de ki CHP’li Belediye Başkanları katılacak.
Toplantıyla ilgili bilgi veren CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, toplantıların eğitim amaçlı olduğunu ve CHP’li belediye meclis üyeleri arasındaki koordinasyonu arttırmayı hedeflediğini belirtti. Engin toplantı hakkında bilgiler verirken şunları söyledi:
"CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı tarafından düzenlenen, belediye meclis üyeleri eğitim toplantısına İzmir olarak ev sahipliği yapmaya ve tüm Ege bölgesini ağırlamaya hazırlanıyoruz. Yerel yönetimlerde, halkımız tarafından bizlere verilen oylarla kazandığımız meclis üyeliklerinde görev yapan partililerimizin, görevlerini partimize yakışır bir biçimde yapmaları son derece önemli. Görevinin sorumluluğunda olan, yetkisini bilen ve doğru kullanan meclis üyelerimiz bizim yerel yönetimlerdeki gücümüze güç katacaktır. Bu eğitim toplantılarıyla Sosyal belediyeciliğin önemli bir ayağı olan meclis üyelerimiz arasındaki koordinasyonu ve paylaşımı arttırmayı hedeflerken, yasaların onlara verdiği yetkiler, partimizin yerel yönetimlerden beklentileri hakkında bazı paylaşımlarda da bulunulacak. Bu toplantıya, İzmir’deki tüm blediye meclis üyelerimizin yanı sıra, Ege bölgesinin diğer illerindeki tüm belediye meclis üyeleri de katılım sağlayacak."
CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, 23 Ekim Perşembe günü, Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde yapılacak ve 800’den fazla meclis üyesinin katılımının beklendiği eğitim toplantısında, “Oylama usul, hukuk komisyonlarının yetki ve sorumlulukları, stratejik plan ve performans programı, bütçe ve faaliyet raporu, denetim komisyonunun görev yetki ve sorumlulukları, meclisin imar konularındaki yetki görev ve sorumlukları, yerel yönetimler ve toplumsal cinsiyet eşitliği” başlıkları altında eğitim verileceğini söyledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327