Ekmek fiyatları ile ilgili flaş açıklama

Son dakika! İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İBB Başkanı Mevlüt Uysal İstanbul'da ekmek fiyatlarının yükselmesinin ardından bir açıklama yaptı. Vali Şahin, "250 gram ekmek 1.25 TL olarak satılıyor. Ekmek fiyatında bir değişiklik yok. 200 gram ekmek 1 TL'den tüketiciye ulaştırılacak" dedi. Başkan Uysal ise, "Halk ekmeği 75 kuruştan satıyoruz. Amacımız esnafla rekabet değil. Biz kamu hizmeti yapıyoruz. Bizim bazı maaliyetlerimiz az olabilir. Ekmekte de kamu hizmetini öne alırsak 2 milyon ekmek rakamını daha da yukarı çıkarabiliriz" dedi. Uysal ve Şahin, fiyatlara uymayanların denetlenerek cezaya tabi tutulacağını da belirtti

Ekmek fiyatları ile ilgili flaş açıklama

İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İBB Başkanı Mevlüt Uysal ekmek fiyatlarında yaşanan artışın arrdından ortak basın toplantısı düzenledi. Vali Şahin yaptığı açıklamada ekmeğe zam yapılmayacağını belirtti. Uysal ise, halk ekmek uygulamasının devam ettiğini, 250 gram ekmeğin 75 kuruştan satıldığını duyurdu.

Vali Şahin'in açıklamaları şu şekilde:

"250 gram ekmek 1.25 TL olarak satılıyor. Ekmek fiyatında bir değişiklik yok. 200 gram ekmek 1 TL'den tüketiciye ulaştırılacak. Farklı fiyat uygulayanlarla ilgili hem biz Valilik olarak, hem ticaret odamız hem de ilçe belediyesi zabıtaları denetleyecek."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327