Ekmek İsrafini Anlatıp Ödül Kazandılar

Malatya’da, “Ekmek İsrafının Önlenmesi’’ Resim, Şiir Kompozisyon Yarışması sonuçlandı.İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Toplumumuzda kutsal sayılan ve nimet olarak adlandırılan ekmek, herkesin sofrasına...

Ekmek İsrafini Anlatıp Ödül Kazandılar
Malatya’da, “Ekmek İsrafının Önlenmesi’’ Resim, Şiir Kompozisyon Yarışması sonuçlandı.
İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Toplumumuzda kutsal sayılan ve nimet olarak adlandırılan ekmek, herkesin sofrasına giren ve herkes tarafından tüketilen bir besin maddesidir.
Ekmek israfı konusunda farkındalık ve duyarlılık oluşturtmayı, toplumun tüm kesimlerini bilinçlendirmeyi, israf alışkanlığını değiştirmeyi, ekmek israfıyla birlikte diğer israflara da dikkat çekmeyi ve kaynaklarımızın heba olmamasını hedefleyen “Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası” Milli Eğitim Bakanlığınca ilkokul ve ortaokullarımızda resim şiir kompozisyon yarışması düzenlendi.
Bu bağlamda özellikle, çocuklarımızın ekmek israfı, israfın önlenmesi ve bayatlayan ekmeklerin evlerimizde, okul ve öğrenci yurtlarındaki yemekhanelerde, kantinlerde, kurum yemekhanelerinde, lokantalarda, oteller ve fırınlarda ne şekilde israf edildiği, bayatlayan ekmeklerin nasıl değerlendirildiği ve ne şekilde muhafaza edildiği konularında bilinçlendirilmeleri ve israf konusundaki düşüncelerini ortaya koymaları amacıyla “Ekmek israfının önlenmesi, israfa neden olan kayıpların önüne geçilmesi” temalı; İlkokul öğrencileri için Şiir ve Resim, Ortaokul öğrencileri için Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmaları düzenlendi” ifadeleri kullanıldı.
Malatya Battalgazi Halk Eğitim Salonunda düzenlenen yarışmanın ödül töreni, İl Millî Eğitim Şube Müdürleri Sadun Kılınç, Nusret Özmen ve Oğuz Tapan, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımıyla başladı. Yarışmada birinci olan eserler öğrenciler tarafından okunduktan sonra ödül törenine geçildi. Yarışmanın birincilerine ödüllerini İl Millî Eğitim Şube Müdürleri tarafından verildi.
Yarışmada dereceye giren eserlerin bulunduğu sergiyi açan Oğuz ve beraberindekiler, sergiyi gezdikten sonra program sona erdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327