ELEKTRİK KESİNTİLERİNE ÇÖZÜM BEKLİYORLAR

Bilecik’in Bozüyük ilçesindeki elektrik kesintilerinin, koah hastası olan 76 yaşındaki Çetin Can’ın hayatlarının kâbusa döndürdüğünü söyleyen yakınları, mağduriyetlerinin giderilmesini istiyorlar.4 Eylül Mahallesi 897 Sokak’ta...

ELEKTRİK KESİNTİLERİNE ÇÖZÜM BEKLİYORLAR
Bilecik’in Bozüyük ilçesindeki elektrik kesintilerinin, koah hastası olan 76 yaşındaki Çetin Can’ın hayatlarının kâbusa döndürdüğünü söyleyen yakınları, mağduriyetlerinin giderilmesini istiyorlar.
4 Eylül Mahallesi 897 Sokak’ta yaklaşık bir aydır devam eden elektrik kesintileri hayatı olumsuz etkiliyor. Koah hastası olan Çetin Can’ın yakını Şerefhan Kaplan, bu bölgede elektrik kesintilerinin 5 yıldır devam ettiğini anlattı. Bugüne kadar geçici çözümlerle bir şekilde bu kesintilerin giderildiğini anlatan Kaplan, "Özellikle son bir aydır bu kesintiler yeniden baş gösterdi. Koah hastası olan kayınpederim Çetin Can, konsantratür ve bpap cihazlarına bağlı olarak evde tedavi görüyor. Kendisi 5-10 dakika oksijen alamasa hayatını kaybedecek. Böyle büyük ve hayati önem taşıyan bu konuda çok büyük mağduriyet yaşıyoruz. En ufak bir rüzgârda elektrikler kesiliyor. Biz de gece gündüz elektrikler kesilir de kayınpederime bir şey olur diyerek stres ve endişe içerisinde yaşam sürüyoruz. Özellikle hafta sonu elektriklerin uzun süre gelmemesi sonucunda hastamızı 112 Acil Servis ekipleriyle hastaneye taşımak zorunda kaldık. Konuyla ilgili olarak Eskişehir OEDAŞ yetkilileri ve ilgili mercilere yazılı ve şifahi başvurularımı yapmama rağmen henüz bir sonuç alamadık. Bu konuda yetkilileri göreve davet ediyor ve mağduriyetimizin giderilmesini temenni ediyorum" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327