Elektrik Trafoları Yeni Haliyle Göz Kamaştırdı

İzmir’de, kentin farklı noktalarındaki üç elektrik trafosuna yapılan grafitiler vatandaşlar tarafından beğenildi. Grafit çalışmaları, diğer trafolarla viyadük altları ve istinat duvarlarına da uygulanacak.Kent yaşamına “yeni renkler”...

Elektrik Trafoları Yeni Haliyle Göz Kamaştırdı
İzmir’de, kentin farklı noktalarındaki üç elektrik trafosuna yapılan grafitiler vatandaşlar tarafından beğenildi. Grafit çalışmaları, diğer trafolarla viyadük altları ve istinat duvarlarına da uygulanacak.
Kent yaşamına “yeni renkler” kazandırarak İzmirlilerin karşısına değişik sürprizlerle çıkmaya çalışan İzmir Büyükşehir Belediyesi, şimdi de trafo duvarlarına, grafit ’duvar resimleri’ tablo görüntüsü kazandırdı. Alsancak Asteğmen Besim Bey Parkı, Kıbrıs Şehitleri Parkı ve Balçova İkiztepeler Parkı karşısındaki trafolar üzerinde yapılan pilot çalışmalar vatandaşlar tarafından beğenildi. Bunun üzerine İzmir Büyükşehir Belediyesi, benzer çalışmaları diğer trafolarla viyadük altlarındaki kolonlar ve istinat duvarları üzerinde de yapma kararı aldı.
Grafit çalışmalarını gönüllü ve yetenekli iki genç yapıyor. Güven Karahan, bir güvenlik firmasının personeli olarak Büyükşehir Belediyesi’nde görevli ve boş zamanlarını grafiti ile değerlendiriyor. Hiçbir resim eğitimi almayan Karahan, çocukluğundan beri tutkunu olduğu sanatını duvarlara yansıtırken şunları söyledi:
“Sanat bizim için kendimizi ifade etme biçimi. İçimizdekileri yansıtmaya çalışıyoruz. İşimden arta kalan zamanlarda, hafta sonları ve izinli olduğum günlerde resimleri yapıyoruz. Bunların yaygınlaşmasını istiyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyemize böyle güzel şeylere öncü olduğu çok teşekkür ediyoruz. Çok mutluyuz. Genç arkadaşlarımız da sanatla uğraşsınlar istiyorum. Ve tabii ki yapılanları korumalarını da istiyoruz.”
Güven Karahan’ın resim arkadaşı Onur Kop da henüz 18 yaşında olduğunu belirterek “Severek ve yürekten yaptığım için sonunda ortaya iyi şeyler çıktığını düşünüyorum. Genç arkadaşlarımızın yaptığımız resimlere saygı duymalarını istiyorum. Çünkü bunlarda emek var” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327