ELİF SULTAN KALSEN ARAMALARI İÇİN SUÇ DUYURUSU

Taksim Meydanı’nda polis noktasına yapılan silahlı saldırının ardından birçok eve baskınlar yapıldığını iddia eden Halkın Hukuk Bürosu avukatları, İstanbul Valisi ve emniyet yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu.Taksim’de geçtiğimiz...

ELİF SULTAN KALSEN ARAMALARI İÇİN SUÇ DUYURUSU
Taksim Meydanı’nda polis noktasına yapılan silahlı saldırının ardından birçok eve baskınlar yapıldığını iddia eden Halkın Hukuk Bürosu avukatları, İstanbul Valisi ve emniyet yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu.
Taksim’de geçtiğimiz günlerde polis merkezine yapılan silahlı saldırının DHKP-C terör örgütü üyesi olduğu ve canlı bomba olarak eylem hazırlığında olduğu iddia edilen Elif Sultan Kalsen tarafından yapıldığı öne sürülmüştü. Kalsen’in yakalanması için polis ekipleri belirlenen adreslere operasyon düzenlemişti. Yapılan operasyonlara tepki gösteren Halkın Hukuk Bürosu avukatları, evlerinde arama yapılanlarla birlikte Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne geldi.
Burada bir basın açıklaması yaparak aramalara tepki gösteren avukatlar, daha sonra İstanbul Valisi Vasip Şahin ve emniyet yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327