Emeksiz’den Kültür Hizmeti

AK Parti eski Çaycuma İlçe Başkanı Av. Vedat Emeksiz, Çaycuma’daki ortaokul ve liselere kitap hediye etti.İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir’i makamında ziyaret eden Emeksiz ilçede olan okullara ortaokul ve liselere kitap dağıtarak...

Emeksiz’den Kültür Hizmeti
AK Parti eski Çaycuma İlçe Başkanı Av. Vedat Emeksiz, Çaycuma’daki ortaokul ve liselere kitap hediye etti.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir’i makamında ziyaret eden Emeksiz ilçede olan okullara ortaokul ve liselere kitap dağıtarak şunları dile getirdi:
"Geldiği ilk günden beri duruşu ve pozitif enerjisiyle hemen farkını hissettirmiş olan Kaymakamımız Serkan Keçeli ve yine göreve geldiği günden beri çok güzel çalışmalara imza atan Çaycuma ilçe milli eğitim müdürümüz Mehmet Özdemir ile okuma konusundaki hassasiyetimi sürekli paylaşmaktaydım. Nitekim de biz zaten okuma-yazma bilmeyen biri olduğu halde kendisine Yüce Yaradan tarafından indirilen ilk ayetin "OKU" olduğu bir peygamberin ümmetiyiz. Okumanın önemini vurgulamak için sadece bu örneğin yeterli olduğu kanaatindeyim. Geldiğimiz süreçte sayın kaymakamımızın destek ve katkılarıyla ilçe milli eğitim müdürlüğümüzün ’Çaycuma Okuyor ’isimli bir kitap okuma projesi düzenleyeceğini öğrenince benim de bir katkım olsun istedim. Bu doğrultuda ilçemizde bulunan 18 ortaokul ve 13 lisenin kütüphanelerine yerleştirilmek üzere toplamda 3100 adet kitap hediye ediyorum. Her bir okulumuza Türk klasikleri, dünya klasikleri ve kişisel gelişim kitaplarından oluşan 100 kitap veriyoruz. "Planlarınız 1 yıllık ise pirinç ekin, 10 yıllık ise ağaç dikin, 100 yıllık ise insan yetiştirin ." sözünden de anlaşılacağı üzere bizim yaşadığımız yer olan Çaycuma’mıza ve birlikte yaşadığımız Çaycumalılara bir borcumuzdur ilçemiz için, ilçemizin geleceği için çalışmak. Sonucundan en emin olduğumuz yatırım da tabi ki insanımıza, gençliğimize yatırımdır. İnşallah öğrencilerimiz bu kitapları okuyarak çok daha geniş ufuklu, vizyon ve misyon sahibi Çaycumalılar olarak yetişecekler ve Çaycuma’mızı hak ettiği en yüksek yerlere taşıyacaklar. Ben bu vesileyle tekrar tüm Çaycumalıları geleceklerine sahip çıkmaya çağırıyorum. Çaycuma hepimizin ve başka Çaycuma da yok." İlçe milli eğitim müdürü Mehmet Özdemir de, “Biz ilçe milli eğitim müdürlüğü olarak sayın kaymakamımızın destek ve katkılarıyla "Çaycuma Okuyor Projesi "üzerinde çalışıyoruz. Bu proje ile her okulumuzda bir kütüphane oluşturmak, bu doğrultuda kütüphane alışkanlığını evlerimize de taşımak ve öncelikle öğrencilerimiz olmak üzere tüm halkımıza okuma alışkanlığı kazandırmak istiyoruz. Bu noktada sayın Av. Vedat Emeksiz’in okuma konusundaki hassasiyetini bildiğimiz için konuyu kendisiyle paylaştığımızda bu projeye katkı vermek istediğini söyledi ve netice olarak her okulumuza 100 tane olmak üzere toplamda 3100 adet kitap hediye etti bize. Kendisine desteklerinden ötürü şükranlarımızı sunuyoruz. Tüm hayırseverlerimizin de eğitimle ilgili her konuda desteğine ihtiyaç duyduğumuzu belirtmek istiyorum."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327