Emniyetten sırıtarak çıkmıştı! Tutuklandı

İstanbul Ataşehir'de yolda yürüyen kadına önce omuz atan, ardından saldırıp yere düşüren saldırgan yakalandı. Zanlı 24 yaşındaki Tıp Fakültesi öğrencisi Hakan D. Büyük tepki çeken olayın ardından saldırganın kardeşi konuştu. Sorgusu tamamlanan Hakan D. ise adliyeye sevkedildi. Hakan D.'nin emniyetten çıkarken sırıtması ise dikkat çekti. Jakan D. savcılık sorgusunun ardından "kasten yaralama" suçundan tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi. mahkeme Hakan D.'nin tutuklanmasına karar verdi.

Emniyetten sırıtarak çıkmıştı! Tutuklandı

Ataşehir Ferhatpaşa Mahallesinde,sırt çantası ile kaldırımda yürüyen Hakan D. aynı kaldırımda karşıdan gelen A.Ç'ye omuz attı. Görüntülere göre genç kadını kaldırımda sıkıştırarak omuz atan saldırgan, daha sonra hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam etmek istiyor. A.Ç kendisini uyarınca, hızla A.Ç'ye doğru gelen saldırgan, attığı sert yumrukla A.Ç'yi yürü düşürüyor, hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam ediyor.

Bir süre yerden kalkamayan kadına etraftaki vatandaşlar yardım etti. Çantası ve elindeki telefonu da savrulan kadın, zorlukla ayağa kalktıktan sonra yoluna devam etmeye çalıştı. Büyük tepki çeken olay sonrası vatandaşlar sosyal medyadan saldırganın bir an önce yakalanması için çağrı yaptı.

Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kamera görüntülerinden saldırganın Hakan D. olduğunu belirledi. Yapılan operasyonda Hakan D. akşam saatlerinde gözaltına alındı. Hakan D'nin Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni 3. sınıfta dondurduğu ve ağabeylerinin marketinde çalıştığı anlaşıldı. Hakan D, emniyette sorguya alındı. Hakan D. emniyetteki ilk ifadesinde, "Ailemle tartışmış, sinirli bir şekilde dışarı çıkmıştım. Yürürken bir kadına çarptım. Kadın bana, 'Önüne baksana geri zekalı' dedi. Ben de moralim çok bozuk olduğundan dönüp omuzundan hızlıca ittim" dediği öne sürüldü.

AĞABEYİ KONUŞTU!

Polis ekiplerinin çalışmaları sonucu saldırgan yakalanırken, saldırganın ağabeyi Emre Dündar ise basın mensuplarına açıklama yaptı. Ağabey Dündar, kardeşinin psikolojik sorunları olduğunu söyledi. Saldırıya uğrayan kadından da özür dilemek istediklerini belirten Dündar, yapılan haberlerle ilgi medyaya tepki gösterdi.

"İKİ ÜÇ YILDIR PSİKOLOJİK SORUNLARI VAR, BİZ RAPORU DA EMNİYETE ULAŞTIRDIK "

Bu olayın gerçekleşmesinden dolayı aile olarak çok üzgün olduklarını söyleyen ağabey Dündar, "Bütün ailemiz perişan, biz böyle insanlar değiliz. Biz bir kadına el kaldıran insanlar değiliz ama Hakan malum tıp fakültesinde okuyor, iki- üç yıldır psikolojik sorunları var. Hatta biz raporu da şimdi emniyete ulaştırdık" diye konuştu.

"Bütün bunları söylerken bir tarafı korurken bizleri de rencide etmesinler"

Basın mensuplarının kardeşinin psikolojik sorunun ne olduğu yönünde gelen soru üzerine Dündar, " Bunun teşhisini doktor koymuş. Ne olduğunu doktor bey biliyor. Raporu da var. Bir türbanlı kadına saldırmış gibi algılandı. Tamamen yanlış, benim annem de türbanlı kardeşim de türbanlı. Benim medyadan şöyle bir ricam var; bütün bunları söylerken bir tarafı korurken bizleri de rencide etmesinler yani Hakan bunları yapacak bir insan değil" şeklinde konuştu.

"ZİYARET EDECEĞİZ UYGUN BİR ZAMANDA ÖZÜR DİLEYECEĞİZ"

Saldırıya uğrayan kadını ziyaret ederek özür dileyeceklerini belirten ağabey Dündar, "Ziyaret edeceğiz uygun bir zamanda özür dileyeceğiz. Keşke olmasaydı ama olmuş maalesef. Maganda, şehir eşkıyası gibi ağır ithamlarda bulunuldu. Normalde ben böyle bir olayı internette gördüğüm zaman, biz bu aileyi bulup bu insanlardan özür dileyelim diye düşündük ama öyle bir suçlamalar geldi ki medyadan bizim elimiz kolumuz bağlandı yani buna bile cesaret edemedik" ifadelerini kullandı.

"Böyle bir davranış yapması gerekmezdi ama Hakan'ın şuan ki psikolojisi normal değil"

Olayın ardından kardeşiyle neler konuştuğunu anlatan ağabey Dündar şunları söyledi: "Niye böyle bir şey yaptın dedim. 'Ağabey sinirliydim' dedi. 'Yolda yürüyordum önümden geçerken omuz attım. Sonra geri döndüğümde bana gerizekalı dedi ben de hazmedemedim' dedi.

Böyle bir davranış yapması gerekmezdi ama Hakan'ın şuan ki psikolojisi normal değil. Onun için sizde takdir edersiniz ki psikoloji normal olmayan insanlardan böyle davranış beklenebiliyor. Öfkesini kontrol edemiyor ama şöyle bir şey var yerde tekmelemek falan yok. Omuz atmış bunun üzerine gerizekalı deyince çocuk da geri dönmüş ve sadece hızlı bir şekilde iteklemiş. Bunun üzerine yerde tutup vurma gibi böyle bir şey yok. Evde çok nadir böyle sıkıntılar yaşanıyor."

"Psikolojisini düzenlemek için ilaç kullanıyor, Bazen ilacını almıyor"

Kardeşinin ilaç tedavisi gördüğünü söyleyen ağabey Dündar, "Biz şimdi direk gidip teslim olmaktan ziyade aileyi buluruz konuşuruz, özür dileriz bu iş burada kapanır diye düşündük ama her şey o kadar üst üste geldi ki sosyal medya bize o imkanı bile sunmadı. Psikolojisini düzenlemek için ilaç kullanıyor. Bazen ilacını almıyor. Onun için böyle bir olay gerçekleşmiş. Dersleri bir kaç sene bozuk gidince okulu dondurdu" dedi.

EMNİYET'TEN SIRITARAK ÇIKTI

Ataşehir'de bir kadını yumruklayan saldırganın Hakan D. adliyeye sevk edildi. Emniyetten gülerek çıkan saldırgan basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı.

Ataşehir'de geçtiğimiz günlerde yolda yürüyen bir kadın, kendisine çarpan adamın yumruklu saldırısına uğramıştı. Psikolojik sorunları olduğu öne sürülen saldırgan Hakan D., polis ekiplerinin çalışmaları sonucu yakalanarak gözaltına alınmıştı. Hakan D., Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğinde yapılan sorgusunun ardından bugün adliyeye sevk edildi. Emniyetten gülerek çıkan Hakan D. basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327