Engelliler Sporda Da Farkındalık Peşinde

Nevşehir Belediyesi Özel İnsanlar Eğitim Merkezi’nde eğitime devam eden eğitilebilir zihinsel engelliler, sporda da farkındalık meydana getirmenin sevincini yaşadı.Nevşehir Belediyesi tarafından eğitilebilir tüm engellilerin zihinsel ve sosyal...

Engelliler Sporda Da Farkındalık Peşinde
Nevşehir Belediyesi Özel İnsanlar Eğitim Merkezi’nde eğitime devam eden eğitilebilir zihinsel engelliler, sporda da farkındalık meydana getirmenin sevincini yaşadı.
Nevşehir Belediyesi tarafından eğitilebilir tüm engellilerin zihinsel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmanın yanı sıra, engelli olmanın getirdiği psiko-sosyal sorunların üstesinden gelinmesi ve onların toplumla entegre olabilmelerine yardımcı olunmasının amaçlandığı Özel İnsanlar Merkezi’nden yararlanan 30’u aşkın engelli, her sabah düzenli şekilde spor yapıyor. Engelli annelerinin de gözetiminde gerçekleştirilen eğitim çalışmalarının yanı sıra engelliler salon sporlarından da yararlanma imkanına sahip.
Damat İbrahim Paşa Spor Salonu’nda uzman eğiticilerin nezaretinde düz koşu ile başladıkları sportif çalışmalarını daha sonra basketbol ve voleybol çalışmaları ile de sürdürüyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327