Erdem, Kent Meydanı’ndaki Amerikan Firmalarını Eleştirdi

Aydın’da yaklaşık 5 aydır devam eden Kent Meydanı tartışmaları halen durulmadı.Aydın’ın Düşman işgalinden kurtuluşunun 92. Yılı dolayısıyla düzenlenen törenlere Aydınlı hiçbir milletvekilinin katılmaması dikkat çekerken eleştiriye...

Erdem, Kent Meydanı’ndaki Amerikan Firmalarını Eleştirdi
Aydın’da yaklaşık 5 aydır devam eden Kent Meydanı tartışmaları halen durulmadı.
Aydın’ın Düşman işgalinden kurtuluşunun 92. Yılı dolayısıyla düzenlenen törenlere Aydınlı hiçbir milletvekilinin katılmaması dikkat çekerken eleştiriye maruz kalan milletvekillerinden Mehmet Erdem, törenin yapıldığı kent meydanı ile ilgili açıklama yaptı. Erdem, “Bir yandan kurtuluş günü kutlanırken, diğer yandan Kent Meydanı’nda yer alan Amerikan Fast-Food zincirlerinin gölgesinde kalan Atatürk Büstü’nün önünde yapılacak saygı duruşu adeta Amerikan Fast-Food zincirine saygı duruşuna dönecektir” dedi.
Mehmet Erdem, yaptığı açıklamada “Aydın Kent Meydanı’nda 2 Ucube Var’ diye başlayan AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, “Birinci ucube meydanın tam ortasında üzeri basit sentetik çim ile kaplanmış kenarda kaba estetik fakiri demir merdivenler. Bu ucube meydanın ortasından kaldırılmalıdır. İkinci ucube kentin tam ortasında kalan halkın ortak kullanım alanında Milli Bayramların kutlamaların yapılacağı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büstünün bulunduğu meydanda Amerikan Fast-Food zinciridir. Bu meydana bakıldığında esas obje olarak gözüken Atatürk Büstü’nden ziyade Amerikan Fast-Food zinciridir. Atatürk büstü küçük ve kenarda kalmış bir objedir. Bu meydanda kutlanacak tüm milli bayramlar ve yapılacak törenler adeta Amerikan Fast-Food zincirine saygı duruşuna dönecektir” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327