Ereğli’de Engelliler Verem Taramasından Geçirildi

Konya’nın Ereğli İlçe Sağlık Müdürlüğü, Verem Savaş Dispanseri ve Engelsiz Yarınlar Derneği’nin ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında ilçedeki engelliler verem taramasından geçirildi.Verem Savaş Dispanseri’nde Engelsiz Yarınlar...

Ereğli’de Engelliler Verem Taramasından Geçirildi
Konya’nın Ereğli İlçe Sağlık Müdürlüğü, Verem Savaş Dispanseri ve Engelsiz Yarınlar Derneği’nin ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında ilçedeki engelliler verem taramasından geçirildi.
Verem Savaş Dispanseri’nde Engelsiz Yarınlar Derneği Başkanı Songül Vural ile engellileri karşılayan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Emin Günay, Verem Savaş Dispanseri sorumlu Doktoru Gülfidan Karadeniz ve Sağlık Müdürlüğü çalışanları ile yürüyebilen engellilerin verem taramasını titizlilikle gerçekleştirdi. Yürüyemeyen yatağa bağlı engellilerin verem taramasının ise Konya’dan gelen mobil araç ile yapıldığı belirtildi.
Engelsiz Yarınlar Derneği Başkanı Songül Vural ise, engellilerin verem taramasında gösterilen hassasiyetten dolayı İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Verem Savaş Dispanseri’ne teşekkür etti.
Tarama programına Ereğli Kaymakamı Şakir Erden, Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ereğli İlçe Müdürü Osman Tezcan’da katıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327