Ergun Çağatay’in Fotoğraf Sergisi Sanatseverlerle Buluştu

Fotoğraf sanatçısı Ergun Çağatay’ın “Ergun Çağatay’ın Merceğinden 50 Yıl” isimli fotoğraf sergisi sanatseverlerle buluştu.Ünlü fotoğraf sanatçısı Ergun Çağatay’ın son sergisi, Şişli ve Beşiktaş Belediyesi himayelerinde...

Ergun Çağatay’in Fotoğraf Sergisi Sanatseverlerle Buluştu
Fotoğraf sanatçısı Ergun Çağatay’ın “Ergun Çağatay’ın Merceğinden 50 Yıl” isimli fotoğraf sergisi sanatseverlerle buluştu.
Ünlü fotoğraf sanatçısı Ergun Çağatay’ın son sergisi, Şişli ve Beşiktaş Belediyesi himayelerinde Ortaköy Afife Jale Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu. “Ergun Çağatay’ın Merceğinden 50 Yıl” adlı fotoğraf sergisi, dijital öncesi, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
Sergi açılışına katılan Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, sergideki fotoğrafları ilgiyle inceledi. Fotoğraf sanatının geçirdiği dönüşüm sürecinin Çağatay’ın sergisi ile gözler önüne serildiğini belirten İnönü, “Ergun Çağatay’ın sergisi, fotoğraf sanatının dijital ile birlikte geçirdiği dönüşüm öncesine ışık tutmaktadır. Fotoğraf sanatı, görsel belleği her daim canlı tutan bir sanattır. Bu anlamda Çağatay’ın sergisini, gerçek fotoğrafların son karelerini, gerçek tarihimizi yeni kuşakla buluşturduğu için çok önemli buluyorum. Fotoğraf sanatına ilgi duyan yurttaşlarımızı bu sergimize bekliyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327