Erü’de Onarımı Tamamlanan 5 Servis Açıldı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi’nde hayırseverler tarafından onarımı yaptırılan 5 servisin açılış töreni düzenlendi. Törende konuşan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, “Kayseri diğer şehirlere örnek model oldu”...

Erü’de Onarımı Tamamlanan 5 Servis Açıldı
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi’nde hayırseverler tarafından onarımı yaptırılan 5 servisin açılış töreni düzenlendi. Törende konuşan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, “Kayseri diğer şehirlere örnek model oldu” dedi.
Hayırsever Kayserililer tarafından onarımı yaptırılan Genel Cerrahi, Ortopedi ve Travmatoloji, Psikiyatri, Nöroloji ve Perinatoloji kliniklerinin açılış töreni düzenlendi. Törene, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık ERÜ Tıp Fakültesi Başhekimi Kudret Doğru, hayırseverler ve doktorlar katıldı.
Törenin açılış konuşmasının yapan ERÜ Tıp Fakültesi Başhekimi Kudret Doğru, “Üniversite hastanemizi modernize etmek için uzun süredir bir gayret içerisindeyiz. Bu modernizasyonda amacımız bin 300 yataklı olan hastanelerimizde koğuş sisteminden vazgeçerek artık hastaların daha bir modern ortamda hem tedavi olduğu hem de bir takım ihtiyaçlarını görebileceği daha modern odalara kavuşması amacıyla kliniklerimizde modernizasyon çalışmasını başlattık. Bu amaçla devletten almış olduğumuz katkı yanında hayırseverlerimizin de katkısı ile hastanelerimizi modernize etmeye gayret ediyoruz” dedi.
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da, şehirlerin yarıştığını söyleyerek, “Şehirler yarışıyor. Şehirlerin ismi anıldığında da çağrıştıran ve vurgulanan boyutlar olur. Hayırsever büyüklerimizin ve dostlarımızın kazandıklarını bir bakıma topraklarına borç ödeme anlayışı ile paylaşma anlayışı ile yoksulun, kimsesizin elinden tutmak anlayışı ile hayrı ile beraber harcamaktadır. Kayserimizin insanı çok şükür helalinden kazanıyor ve helalinden harcıyor. Bundan da keyif alıyor. Çocuklarını da yanlarında getiriyorlar. Artık bunlarda öğrenecek ve bizim yaptığımız bu güzel çalışmaları sürdürecek şekilde yaklaşımlar sergiliyorlar” ifadelerini kullandı.
“KAYSERİ DİĞER ŞEHİRLERE ÖRNEK MODEL OLDU”
Törende konuşan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur da, “Bürokrasimiz el birliği ile üniversitemiz ve hastanemiz daha ileriye gidiyor. Eskiden öğretim üyesi arkadaşlarımızda çok iyi bilirler, hem çalıştığımız yerlerde yurtdışında hem de ziyaret için gittiğimiz hastanelerde servislerin ve odaların hayırseverler tarafından yaptırıldığını görürdük. Her kapının ve servisin önünde oraya maddi katkıda bulunan insanların isimlerinin yazdığını görür ve üzülürdük niye bizim ülkemizde bulunan hastanelerde bunlar yok diye. Bugün çok şükür biz örnek olacak duruma geldik. Türkiye’de bir Kayseri modeli kavramı gelişti. Bu başka şehirlere ve başka ülkelere örnek teşkil ediyor” diye konuştu.
Konuşmaların ardından servislerin yapımında katkıda bulunan hayırseverlere plaket takdim edildi. Düzenlenen açılış programı, protokolün onarımı tamamlanan servisleri ziyaret etmesinin ardından sona erdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327

banner330