ERZURUM’A HAYRAN KALDILAR

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Jet ve turizm otelleriyle birlikte yapılan protokol çerçevesinde Erzurum’a gelen yerli turistlere tarihi mekânlar gezdirildi.Kış turizmi vesilesiyle Erzurum’a gelen yerli turistler, Erzurum Büyükşehir...

ERZURUM’A HAYRAN KALDILAR
Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Jet ve turizm otelleriyle birlikte yapılan protokol çerçevesinde Erzurum’a gelen yerli turistlere tarihi mekânlar gezdirildi.
Kış turizmi vesilesiyle Erzurum’a gelen yerli turistler, Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz organizasyonuyla tarihi mekânları gezerek tarihi eserlerle ilgili geniş bilgiye sahip oldular. Sertifikalı rehber eşliğinde gerçekleştirilen gezi programına ocak ayı boyunca 400’e yakın kişi katıldı. Turizm gezilerinde; Çifte Minareli Medrese, Ulu Cami, Üç Kümbetler, Tabyalar, Erzurum Kalesi, Atatürk Evi, Kongre Binası, Abdurrahman Gazi Türbesi gibi eserler tanıtıldı.
Gezi programına katılan turistler, turizm etkinliğinden memnuniyetlerini ifade ettiler. Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürlerini ifade eden katılımcılar, Erzurum’un her zaman hatıralarında güzel bir şehir olarak kalacağını söylediler. Kendi imkânlarıyla şehir turu yapma arzuları olduğunu belirten katılımcılar, Büyükşehir Belediyesi’nin sağladığı bu gezi programı sayesinde Erzurum’u daha kısa sürede doğru bilgilerle tanıma olanakları olduğunu vurguladılar.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327