Eş Başkanlardan Engellilere Ziyaret

Bitlis Belediye Eş Başkanı Nevin Daşdemir Dağkıran ve Ovakışla Belediyesi Eş Başkanı Servin Karakoç, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle engellileri ziyaret etti.Bitlis Belediyesi Eş Başkanı Nevin Daşdemir Dağkıran ve Ovakışla...

Eş Başkanlardan Engellilere Ziyaret
Bitlis Belediye Eş Başkanı Nevin Daşdemir Dağkıran ve Ovakışla Belediyesi Eş Başkanı Servin Karakoç, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle engellileri ziyaret etti.
Bitlis Belediyesi Eş Başkanı Nevin Daşdemir Dağkıran ve Ovakışla Belediyesi Eş Başkanı Servin Karakoç, Bitlis Bedensel Engelliler Derneği (ASİBED), Türkiye Sakatlar Derneği (TSD), engelli vatandaşların evlerini ve özel bir rehabilitasyon merkezini ziyaret etti. Burada engelli vatandaşlara hediyeler verdikten sonra sohbet edip sorunlarını dinleyen Eş Başkan Dağkıran, Bitlis Belediyesi olarak kentte engelleri kaldırmayı kendilerine görev bildiklerini söyledi. Engelli vatandaşların yaşam alanlarının genişletilmesi gerektiğini belirten Dağkıran, “Engelli kardeşlerimiz rahatsızlıklarından dolayı zaten dezavantajlı bir durumdalar. Ne yazık ki kentlerimiz engelli yaşamı için çok rahat değil, gerekli önlemlerin alınması noktasında bugüne kadar hassas davranılmamış. Bitlis bu anlamda coğrafi yapısı itibariyle daha da bir zorlayıcı durumda. Biz belediye olarak üzerimize düşeni yapma sözü veriyoruz. Engelli yurttaşlarımızın daha rahat hareket edebileceği bir kent için her projemizde mutlaka engelli yurttaşlarımızın ihtiyaçlarını da gözeteceğiz. Yine şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da engelli kardeşlerimize ihtiyaçları konusunda imkanlarımız dahilinde yardımcı olacağız. Aynı zamanda insani anlamda da sosyal hayatımızın her aşamasında engelli yurttaşlarımızın yaşamlarını sürdürme çabalarına karşı engel olmamalı, engelleri ortadan kaldıran olmalıyız. Hep beraber, el ele verip, daha yaşanılası bir dünya için engelleri ortadan kaldıralım" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327