Esogü Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen’in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı.Prof. Dr. Gönen, mesajında, "Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde gerçekleştirilen...

Esogü Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen’in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı.
Prof. Dr. Gönen, mesajında, "Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde gerçekleştirilen ve Yüce Türk milleti ile kahraman Türk Ordusunun gücünü ve zaferini tüm dünyaya ilan ettiği Büyük Taarruz Zaferi’nin 92’ncı yıl dönümünü kutlamanın onurunu yaşıyoruz. Atalarımız bu toprakları canlarıyla, kanlarıyla vatan yapmışlar ve vatanın her karış toprağı için kadını erkeği, genci yaşlısı, doğulusu batılısı demeden omuz omuza vererek savaşmış, özgür yaşamak, vatana sahip çıkmak uğruna hayatlarını ortaya koymuşlardır. Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile kazanılan zafer, Türk milletinin kudret ve kahramanlığının bir göstergesi olmakla kalmamış, aynı zamanda vatan sevgisi, birlik ve beraberlik ruhunun da ne kadar büyük ve sarsılmaz olduğunu ortaya koymuştur. 30 Ağustos Zafer Bayramında bu büyük zaferi bize yaşatan başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, milletimize ve tüm dünyaya barış diliyorum" diye belirtti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327