Etnik Müzik Sevenler İçin Üç’ü Bir Arada

Yo-Yo Ma, Kayhan Kalhor ve Aynur etnik müzik sevenler için aynı sahnede olacak.Fransa’da doğup Amerika’da büyüyen Çin asıllı çellist Yo-Yo Ma ve adını tarihi İpek Yolu’ndan alan, Asya ile Avrupa’nın kültürlerini müziğe taşıyan...

Etnik Müzik Sevenler İçin Üç’ü Bir Arada
Yo-Yo Ma, Kayhan Kalhor ve Aynur etnik müzik sevenler için aynı sahnede olacak.
Fransa’da doğup Amerika’da büyüyen Çin asıllı çellist Yo-Yo Ma ve adını tarihi İpek Yolu’ndan alan, Asya ile Avrupa’nın kültürlerini müziğe taşıyan etnik orkestrası Silk Road Ensemble, bu Eylül ayında’nde sahne alacak. Konsere, dünya premiyerini gerçekleştireceği bestesi eşliğinde, kemençe virtüözü Kayhan Kalhor ve Kürtçe etnik müziğin yorumcularından Aynur da konuk olacak.
75 albümüyle 17 Grammy Ödülü’nün yanı sıra 1978’de Avery Fisher Prize, 1999’da Glenn Gould Prize, 2001’de National Medal of the Arts, 2006’da Dan David Prize ve Sonning Prize’ın da dahil olduğu bir çok ödüle sahip olan çellist Yo-Yo Ma ve orkestrası Silk Road Ensemble, 2006 yılında Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kofi Annan tarafından “Barış Elçisi” ilan edildi ve 2010 yılında Amerika’da “Presidential Medal of Freedom”ı Barack Obama’dan aldı. Yo-Yo Ma’nın 1998 yılında kurduğu orkestrası Silk Road Ensemble, farklı kültür ve gelenekleri müziğiyle harmanlayarak izleyiciye sunmasıyla tanınıyor. İpek Yolu tarih, kültür ve geleneklerinin tüm dünyada anlaşılabilmesi amacıyla kurulduğu bildirilen orkestra, Asya ve Avrupa’da yaşayan din, kültür ve ırkların tarihi zenginliğini, bölgenin geleneksel müziğiyle sahneye taşımayı hedefliyor.
Konser, 4 Eylül akşamı saat 21.00’da, Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi-Ana Tiyatro’da izleyiciyle buluşacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327