Ev Hanımları Yufka Ekmek Yaparak Ev Ekonomisine Katkı Sağlıyor

Yozgat’ta ev hanımları yufka ekmek yaparak ev ekonomisine katkı sağlıyor.Yozgat Sanayi Sitesinde Elifana Gözleme Salonu işletmecisi Elif Özalp (55), kızı ile birlikte ev ekonomisine katkı sağlamak için gözleme ve yufka ekmek salonu açtıklarını...

Ev Hanımları Yufka Ekmek Yaparak Ev Ekonomisine Katkı Sağlıyor
Yozgat’ta ev hanımları yufka ekmek yaparak ev ekonomisine katkı sağlıyor.
Yozgat Sanayi Sitesinde Elifana Gözleme Salonu işletmecisi Elif Özalp (55), kızı ile birlikte ev ekonomisine katkı sağlamak için gözleme ve yufka ekmek salonu açtıklarını belirterek, “Burada özellikle sanayi esnafına gözleme, yağlı çörek, katmer, poğaça yapıp satıyoruz. Sipariş üzerine yufka ekmek yapıyoruz. Özellikle yufka ekmeği sipariş üzeri alıp il dışına dahi kargo yapıp gönderiyoruz” dedi.
Yozgat halkının yufka ekmeği çok sevdiğini ve fazla tükettiğini ifade eden Özalp, “Yozgat’tan Ankara’ya İstanbul’a göç etmiş vatandaşlarımız, oralarda yufka ekmeği bulamadıkları için Yozgat’a geldiklerinde buradan yufka ekmek alıp götürüyorlar. Bazen telefon edip sipariş veriyorlar ve kargo ile gönderiyoruz” dedi.
İstanbul’dan Yozgat’a gelen Bilal Koç isimli vatandaş, iş için Yozgat’a geldiklerini belirterek, “Yufka ekmeği İstanbul’da bulmak biraz zor oluyor. Bizde Yozgat’a gelmişken yufka ekmek alalım istedik” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327