Fethullah Gülen'den Erdoğan'a çok sert yanıt

Fethullah Gülen'den Erdoğan'ın, Gülen Cemaati'ni İsrail 'in Dış İstihbarat Servisi MOSSAD'la işbirliği yaptığı suçlamasına sert yanıt.

Fethullah Gülen'den Erdoğan'a çok sert yanıt
Fethullah Gülen Cemaati’ni Tayyip Erdoğan, “paralel yapı” olarak nitelendirdiği İsrail’in Dış İstihbarat Servisi MOSSAD’la işbirliği yapmakla suçladı. 

Erdoğan, “Paralel yapının hala MOSSAD ile işbirliği tuttuğunu göremiyorlarsa yazıklar olsun” dedi. Erdoğan’ın bu sözlerine cemaat cephesinden yanıt ise Fethullah Gülen’den geldi. Gülen, Erdoğan için ‘densiz’ imasında bulundu. Gülen, konu ile ilgili olarak, “Böyle yapar ve sun’î mücrimler oluşturursak, milletin dikkatini onlar üzerinde yoğunlaştırmış oluruz ve bizi mesâvîmizle, densizliğimizle göremezler” mülahazaları hâkimdir onlarda. Bütün mücrimlerde, günahkârlarda fasl-ı müşterek, ortak düşünce, ortak payda bu evsaftır” dedi.

Fethullah Gülen’in bugün yayımlanan sohbetinin ilgili kısmı şöyle:

Gerçek Müslümanlık adına tevâzu ve mahviyet çok önemli bir esastır. Kibir, şeytanı şirâzeden çıkardığı gibi günümüzde de şeytanın avenesini ve çıraklarını yoldan çıkarmaya devam ediyor. Diğer bir ifadeyle, şeytan kendisini yoldan çıkaran kibir dinamiğini bugünkü çıraklarına karşı da kullanıyor. Onlar da kendilerini olduklarından büyük görüyorlar, büyük kabul edilmek istiyorlar, herkesten alkış bekliyorlar, “sen, sen” denmesini duymak arzuluyorlar. Evet, bu bir iç maraz, bir hastalıktır. Bir insan böyle bir hastalığa tutulmuş, bünyesine böyle bir virüs girmişse -muhakkikîne göre- dinde buna büyüklenme, kibir deniyor.

TEPETAKLAK YUVARLANIR

Kibirli bir insanın iman dairesine girmesi, bir şekilde girmişse uzun süre o daire içinde kalması çok zordur. O, yerinde başını alır nifak vadilerinde dolaşır; hafizanallah, bir gün gelir tepetaklak küfür gayyâsına yuvarlanır.

Nifak, bir yönüyle küfür ile iman arasında bir orta menzildir. Zâhiren, şeklen müslüman gibi görünürler; müslümanların yaptıklarını yaparlar; namaz kılarlar, oruç tutarlar. Fakat Allah ile münasebetleri yoktur; mağrurdurlar, kibirlidirler!

Gurur, aldanmışlık demektir; mahiyetini görememe, bilememe, kendini tanıyamama ve menşeiyle kendini okuyamama demektir. Bunun insanın içine aksedişine “ucub” denir, “iç beğeni” diyebilirsiniz; dışa vuruşuna da “fahr” denir; böbürlenme. Bunlar İmam Gazzâlî hazretlerinin “Mühlikât” tabir ettiği “insanı helâkete götüren faktörler”dendir.

İnsan bu türlü virüslere yenik düşmüşse, camiye gelmesi, namaz kılması da onu kurtaramayabilir. Çünkü bu marazlar başka marazlara birer çağrı, birer davetiyedir. Bunlara yakalananlar marazdan maraza sıçrayarak/geçerek bir marazlar fâsid dairesi içinde dolaşır dururlar. Sıyrılamazlar bir türlü!.. 


Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2015, 15:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 6 yıl Önce

haşhaşi fetoş olmuştur nonoş.

Tepe taklak
Tepe taklak - 6 yıl Önce

hoca denen hain fasid tam kendini izah etmis ve nerede oldugunu gormesi islam dunyasi ve insanlik icin bir gelismedir

tokatlı
tokatlı - 6 yıl Önce

gerçekten bir hocaya yakışmayacak durum bu zatın arkasından gidenler durumu sorgulaması gerekir kendini alim zanneden birinin bu tür konuşmaları manidar alah ıslah etsin

cengiz
cengiz - 6 yıl Önce

fetullah gülen kime calısır neye calısır bilmem. fakat bu ülkeyi yönetenlerinde kime calıstıkları mechul. yahu dış ilişkilerde israilin amaclarına hizmet eden feto degilki! israil ne isterse onu yapıyoruz! yalan mı? israilin ortadogudaki tüm düşmanlarına bizde düşmanız! neden? desteklediginiz insanların konusmalarındaki düzeysizlikleri görmeyip başkalarının yanlıslarını görenler hangi kafadalar! hergün başka birine hakaret eden dilleride yargılayın!

ÜLKÜCÜ
ÜLKÜCÜ - 6 yıl Önce

ey fethullah denen yahudi̇ hi̇zmetçi̇si̇! güneyde sevdi̇ği̇ni̇z ülke ki̇m açikça söylesene, allah seni̇n ve çakallarinin belasini versi̇n.

ÜLKÜCÜ
ÜLKÜCÜ - 6 yıl Önce

ey fethullah denen yahudi̇ hi̇zmetçi̇si̇! güneyde sevdi̇ği̇ni̇z ülke ki̇m açikça söylesene, allah seni̇n ve çakallarinin belasini versi̇n.

kadir
kadir - 6 yıl Önce

ne hocası alimi bir tek lafı varmı israili kınayan otorite diyor israile bu adam tam bir din düşmanı

ÜLKÜCÜ
ÜLKÜCÜ - 6 yıl Önce

ey fethullah denen yahudi̇ hi̇zmetçi̇si̇! güneyde sevdi̇ği̇ni̇z ülke ki̇m açikça söylesene, allah seni̇n ve çakallarinin belasini versi̇n.


SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327