Fikret Orman "Yedi yetimin hakkı var o parada!"

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Beşiktaş'a bir türlü uyum sağlayamayan Manuel Fernandes’e verdi veriştirdi.

Fikret Orman

Fernandes’i keşke zamanında satsaydım. Bu konuda çok pişmanım, aldığı paranın karşılığı vermedi. Almeida’ya yıllık 2.5 milyon Euro teklif ettik, 900 bin Euro’ya kulüp bulamadı. Quaresma’ya aldığı parayı 2.5 milyon Euro’ya düşürmedi şimdi 650 bin Euro’ya oynuyor.”

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Feyenoord maçının devre arasında gazetecilerle sohbet ederken birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı. Futbol Dış İlişkiler Sorumlusu Erdal Torunoğulları’nın da bulunduğu bulunduğu sohbette Portekizli eski futbolcuları hedef alan Orman, “Fernandes’in aldığ paralar haram zıkkım olsun” dedi. Manuel Fernandes’i zamanında satmadıkları için çok büyük pişmanlık duyduğunu söyleyen Beşiktaş Başkanı, “Bu konuda kendime hep kızarım. Keşke satsaydık. Bize hiç bir katkısı oymadı. Aldığı paranın karşılığını vermedi. Bu kulüp ona dünyanın parasını verdi ama o oynamadı. O paranın hepsi haram zıkkım olsun. Yedi yetimin hakkı var o parada. Nasıl helal edebilirim ki?” diye konuştu.

HILBERT DE HABER GÖNDERİYOR

Fikret Orman, Portekizli eski yıldızları Hugo Almeida ile Ricardo Quaresma’yı da eleştirdi... Sezon sonu yollarını ayırdıkları Almeida’ya yıllık 2.5 milyon Euro teklif ettiklerini hatırlatan siyah beyazlı takımın başkanı, “Bu parayı kabul etmedi şimdi ise kendisine 900 bin Euro verecek takımı dahi bulamıyor” ifadesini kullandı. Quaresma’nın takımdan gönderilmesine de değinen başkan Fikret Orman, “Ricardo Quaresma’ya bizde forma giydiği dönem yıllık ücretini 2.5 milyon Euro’ya düşürmesini istedik. Ama o bu teklifimizi kabul etmedi. Şimdi ise Porto’da yıllığı 650 bin Euro’ya oynuyor” şeklinde konuştu. Orman son olarak Beşiktaş’tan aldığı parayı beğenmeyen Roberto Hilbert’in takıma geri dönebilmek için kendilerine haber gönderdiğini söyledi.
 

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2014, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327