Fiyatlar ilk günü unutturdu

Av mevsiminin açıldığı gün yüksekliğiyle dikkat çeken balık fiyatları düşüşe geçti. Av sezonunun ilk gününde 30 lira olan çinekop ve levrek 20, 25 lira olan barbun ve tekir 10 liraya düştü.

Fiyatlar ilk günü unutturdu

Balık fiyatları gün geçtikçe daha da ucuzluyor. Av mevsiminin açıldığı gün olan 1 Eylül’den bugüne denizlerin her geçen gün daha bereketli olduğunu belirten Eskişehirli balık satıcısı Arif Avcı, “Av mevsiminin ilk günü çekindiğimiz durum başımıza gelmedi, şükür ki denizlerimiz her geçen gün daha da bereketli hale geldi. Örneğin ilk gün 30 liraya sattığımız çinekop ve levrek 20 liraya, barbun ve tekir 25 liradan 10 liraya düştü. Çoğu balığımızda fiyatlarımız neredeyse yarıya yakın düşüş gösterdi. Ben daha düşeceğine inanıyorum. Umarım denizlerimiz daha da bereketli olur da bizde burada 3-5 liradan balık satarız” dedi. 


PALAMUT BOLLUĞU YAŞANACAK
   
Balıkçıların önümüzdeki günlerde denizlerimize palamut akını beklediğini ifade eden Avcı, “Büyük olasılıkla bayramdan sonra denizlerimizde palamut akını olacak. Palamut o kadar bol olacak ki bugün tanesini 10 liradan aldığınız palamudun, üç tanesinin 10 liraya satılır hale geleceğini tahmin ediyorum” ifadelerini kullandı.
 

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2016, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327