Gaziantep’te Işid Protestosu

Gaziantep’te bazı sendika üyeleri ile HDP üyeleri eylem yaparak terör örgütü IŞİD’i protesto etti.Akşam saatlerinde Yeşilsu Meydanı’nda toplanan grup, Atatürk Bulvarı üzerinden yürüyerek AK Parti Şahinbey İlçe Teşkilatı’na gitmeye...

Gaziantep’te Işid Protestosu
Gaziantep’te bazı sendika üyeleri ile HDP üyeleri eylem yaparak terör örgütü IŞİD’i protesto etti.
Akşam saatlerinde Yeşilsu Meydanı’nda toplanan grup, Atatürk Bulvarı üzerinden yürüyerek AK Parti Şahinbey İlçe Teşkilatı’na gitmeye çalıştı. Kırkayak Parkı yakınlarında polis ekipleri tarafından durdurulan grup, burada kısa süreli bir oturma eylemi yaptı. Daha sonra polisle konuşan grup sözcüleri, grubun biraz daha ilerleyerek AK Parti Şahinbey İlçe Teşkilatı yakınlarında basın açıklaması yapıp eylemlerine son vereceğini bildirdi. İlçe binası yakınlarına gelen grup adına sözcü olarak basın açıklamasını HDP Eş Başkanlarından Ferahnaz Bozo yaptı. Bozo, Kobani’nin IŞİD güçleri tarafından işgal edilmesine karşı olduklarını ve Kobani halkını desteklediklerini bildirdi.
Yapılan basın açıklamasının ardından grup içerisinden seçilen yaklaşık 10 kişilik bir grup AK Parti Şahinbey İlçe Teşkilatı binası önüne üzerinde ‘Her Yer Kobane, Her Yer Direniş’ yazılı siyah çelenk bıraktı. Grup, polis gözetiminde olaysız bir şekilde dağıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327