Gaziemir Belediyesi’nden Örnek Ekip

Gaziemir Belediyesi Doğal Afet Arama-Kurtarma Ekibi, 12 Kasım Doğal Afet Günü’nde, belediye binasında deprem ve bina tahliye tatbikatı düzenledi.Gaziemir Belediyesi’nde, 12 Kasım "Doğal Afet Günü’nde" farkındalık oluşturmak amacıyla...

Gaziemir Belediyesi’nden Örnek Ekip
Gaziemir Belediyesi Doğal Afet Arama-Kurtarma Ekibi, 12 Kasım Doğal Afet Günü’nde, belediye binasında deprem ve bina tahliye tatbikatı düzenledi.
Gaziemir Belediyesi’nde, 12 Kasım "Doğal Afet Günü’nde" farkındalık oluşturmak amacıyla deprem ve bina boşaltma tatbikatı yapıldı. Tatbikat, eğitimlerini tamamlayarak göreve hazır hale gelen Gaziemir Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi’nin kontrolünde yapıldı. Tatbikat öncesinde belediyenin meclis salonunda, Afet ve Acil Durum (AFAD) Arama ve Kurtarma Ekibi eğitmenlerinden Hakan Esmergül, belediye personeline doğal afetler ve korunma yolları hakkında bilgiler verdi. Eğitimin sonunda Esmergül’e teşekkür ederek bir plaket veren Gaziemir Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Tuncer, belediyenin arama-kurtarma ekibinde görev alan personele de sertifikalarını dağıttı. Eğitimden sonra, belediyenin arama-kurtarma ekibinin kontrolünde, deprem ve bina tahliye tatbikatı yapıldı. Temsili sirenle başlayan deprem tatbikatı, ekibin kontrolünde binadaki personelin tahliyesiyle devam etti. Binayı başarıyla boşaltan arama-kurtarma ekibi, performansıyla kentte meydana gelebilecek herhangi bir afete hazır olduklarını gösterdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327