Gaziosmanpaşa İle Saint-josse-ten-noode ‘kardeş Belediye’ Oluyor

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Brüksel ziyaretinde Saint-Josse-ten-Noode Belediye Başkanı Emir Kır’ı da ziyaret etti. Başkan Usta ile Başkan Emir Kır iki belediye arasında ‘kardeş belediye’ çalışmaları yürütülmesi...

Gaziosmanpaşa İle Saint-josse-ten-noode ‘kardeş Belediye’ Oluyor
Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Brüksel ziyaretinde Saint-Josse-ten-Noode Belediye Başkanı Emir Kır’ı da ziyaret etti. Başkan Usta ile Başkan Emir Kır iki belediye arasında ‘kardeş belediye’ çalışmaları yürütülmesi kararı aldı.
Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Avrupa Parlamentosu’nda (AP) kentsel dönüşümle ilgili yaptığı sunum sonrası bir dizi ziyaretler yaptı. Başkan Usta, bu ziyaretler çerçevesinde ilk olarak Türkiye’nin Brüksel Büyükelçisi Selim Yenel’i ziyaret ederek kendisine bir hediye takdim etti.
Başkan Usta’nın Brüksel’deki ziyaretlerinde ikinci durağı Yunus Emre Türk Kültür Merkezi oldu. Beraberinde İTO eski Başkanı işadamı Murat Yalçıntaş, Başkan Yardımcısı Ahmet Bülbül ve Belediye Başkanlığı Başdanışmanı Zekeriya Eroğlu ile Yunus Emre Türk Kültür Merkezi’ni ziyaret eden Başkan Usta’nın bir sonraki durağı ise Brüksel’in merkezi belediyesi konumundaki Saint-Josse-ten-Noode Belediyesi oldu.
Yoğun bir Türk nüfusa sahip Saint-Josse-ten-Noode Belediyesi’nin Belediye Başkanı Emir Kır tarafından ağırlanan Başkan Usta ve beraberindeki heyet toplam 65 dakika süren bir görüşme yaptı. Daha önce Brüksel Hükümeti Devlet Bakanlığı görevini yürüten Belediye Başkanı Emir Kır ile Başkan Usta arasında yapılan görüşmede iki ilçe arasında “kardeş belediye” çalışmaları yapılması karara bağlandı. Ziyaret Başkan Usta’nın Başkan Emir Kır’a beraberinde getirdiği hediyeyi takdim etmesiyle sona erdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327