Giresun Ziraat Odası’ndan "emanete Fındık Vermeyin" Uyarısı

Giresun Ziraat Odası Başkanı Musa Keskin, rekolteye bağlı olarak fiyatların daha da yükseleceğine dikkat çekerek üreticileri emanete fındık vermemeleri konusunda uyardı.Rekoltenin düşük olmasının piyasada şimdiden fiyatları 11 TL’ye...

Giresun Ziraat Odası’ndan
Giresun Ziraat Odası Başkanı Musa Keskin, rekolteye bağlı olarak fiyatların daha da yükseleceğine dikkat çekerek üreticileri emanete fındık vermemeleri konusunda uyardı.
Rekoltenin düşük olmasının piyasada şimdiden fiyatları 11 TL’ye kadar yükselttiğini hatırlatan Giresun Ziraat Odası Başkanı Musa Keskin, bu fiyatların giderek yükselmesini sağlamanın a üreticilerin elinde olduğunu söyledi.
Giresun Ziraat Odası Başkanı Kesin yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Doğu Karadeniz’de yaşanan don olayı, arkasından rüzgarın verdiği zararlar ve son olarak sıcaklar yaşanılan olumsuzluklardı. Doğu Karadeniz’in fındık hasadı 250 rakıma kadar yüzde 60’lara, 250 rakımın üzerinde ise yüzde yüzlere varan etkilenmeler oldu. Bu da fındık fiyatlarını rekor seviyede yükseltti, yükseltmeye de devam edecektir. Bu yükselişi sağlamakta üreticilerimizin elindedir. Yaklaşık bir hafta sonra ilimiz genelinde fındık hasadı tamamlanmış olacaktır. Hasadın tamamlanmasıyla üreticilerimiz biranda pazara fındığını indirip pazarı şişirmemelidir. Ya da emanete fındık vermemelidir. Çünkü pazara biranda fındık indirmek yada emanete fındık bırakmak fiyatları düşürecektir. Üreticimiz ihtiyacı kadar fındık indirmeli ve kesinlikle emanete fındık vermemelidir.Üreticilerimiz bu kararlılığını sürdürürse şuanda piyasada 11 TL’yi bulan fiyatların 15 TL’yi göreceğini düşünüyoruz. Üreticimiz elindeki yeşil altının kıymetini bilmelidir.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327