Gönen’in Kuşları Yarışmadaki Madalyaları Kaptı

İzmir’de düzenlenen yarışmaya, Balıkesir’in Gönen ilçesinden katılan kafes kuşları, ilçeye çok sayıda madalya alarak dönüş yaptı.Geçtiğimiz haftalarda İzmir Fuar Alanı 4 Nolu Hol’de yapılan yarışmada, Gönenli Murat Durgut’in...

Gönen’in Kuşları Yarışmadaki Madalyaları Kaptı
İzmir’de düzenlenen yarışmaya, Balıkesir’in Gönen ilçesinden katılan kafes kuşları, ilçeye çok sayıda madalya alarak dönüş yaptı.
Geçtiğimiz haftalarda İzmir Fuar Alanı 4 Nolu Hol’de yapılan yarışmada, Gönenli Murat Durgut’in kuşları 4 birincilik (Beyaz surat Sevda Papağanı, Şeftali Surat Sevda Papağanı, Mutasyon sarı Gaga Sarı Kuyruk Elmas ispinizo, Klasik çim ispinozu), 2 ikincilik (Şeftali Surat sevda Papağanı, klasik isponozu), 2 üçüncülük (Şeftali surat sevda papağanı, klasik elmas ispinozu) olmak üzere toplam 8 madalya ile Gönen’e döndü. Murat Durgut, memleketine döndükten sonra yaptığı açıklamasında, “Üretmek emek ister, sevgi ister, zaman ister, sabır ister. Uzun zaman ve uğraşlarla yarışmaya hazırlanan kuşlarım, yaşadıkları Gönen ilçesini en iyi ve başarılı bir şekilde temsil ettiler. Burada amaç sadece derece almak değil. Yarışmalar, yeni arkadaşlık ve dostluk kurma imkanı da sağlıyor. Tüm kuş seven dostlarımızı yakında İstanbul Feshane’de düzenlenecek olan Türkiye finaline bekliyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327