Görme Engelliler Görenlere Göz Kulak Oldu

15 Ekim Dünya Beyaz Baston Günü’nde Beylikdüzü’ndeki görme engelliler, görenlere göz kulak oldu.Beylikdüzü Belediyesi, 15 Ekim Dünya Beyaz Baston Günü’nde farkındalık oluşturmak amacıyla görenlere değişik bir deneyim yaşattı. Görme...

Görme Engelliler Görenlere Göz Kulak Oldu
15 Ekim Dünya Beyaz Baston Günü’nde Beylikdüzü’ndeki görme engelliler, görenlere göz kulak oldu.
Beylikdüzü Belediyesi, 15 Ekim Dünya Beyaz Baston Günü’nde farkındalık oluşturmak amacıyla görenlere değişik bir deneyim yaşattı. Görme engelli vatandaşlar Gayrettepe Metro İstasyonu’nda bulunan Dialogue In The Dark Sergisi’nde vatandaşlara rehberlik yaptı. Sergi içerisinde ilk olarak girişte görme engelli bir rehber tarafından karşılanan ziyaretçiler, daha sonra günlük hayat içerisinde yapılan faaliyetlerin neredeyse tamamını görme engelli bir bireymiş gibi karanlıkta ve beyaz baston kullanarak gerçekleştirdi. Sokakta karşıdan karşıya geçerek vapura binen, alışveriş yapan, kafeye giden, parkta dolaşan ziyaretçiler önlerine çıkan engelleri görme engellilerin nasıl aştığını anlamaya çalıştı.
Etkinlik dönüşü Engelliler Bürosu’nun düzenlediği yemeğe katılarak engelli vatandaşlarla buluşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü’nün engelsiz bir yaşam alanı olmasının öncelikleri olduğunun altını çizdi. Herkese eşit bir yaşam alanı noktasında İstanbul’un en nitelikli ilçesinin Beylikdüzü olacağının sözünü veren İmamoğlu, duyarlılığı şehrin her noktasına taşıyacaklarını vurguladı. Etkinlik sonunda İmamoğlu, tüm görme engellilere konuşan saat ve beyaz baston hediye etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327