Güdül Tarihi Mağaraları İle Ziyaretçilerini Bekliyor

Başkent’in 90 kilometre kuzeybatısındaki şirin ilçesi Güdül’ün İnönü mevkisinde Kirmir Vadisi’nde kayalara oyulmuş tarihi mağaraları ziyaretçilerini bekliyor.Güdül’de Frigler döneminden kaldığı tahmin edilen mağaralar turizme...

Güdül Tarihi Mağaraları İle Ziyaretçilerini Bekliyor
Başkent’in 90 kilometre kuzeybatısındaki şirin ilçesi Güdül’ün İnönü mevkisinde Kirmir Vadisi’nde kayalara oyulmuş tarihi mağaraları ziyaretçilerini bekliyor.
Güdül’de Frigler döneminden kaldığı tahmin edilen mağaralar turizme açılıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Güdül Belediye Başkanı Hava Yıldırım, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in ilgisi ve sonrasında verdiği talimatlar doğrultusunda her türlü hizmet tek tek ayağımıza gelmeye başladı. İlçe merkezine 2 kilometre uzaklıktaki mağaralar bölgesine dik bir yokuş ve dar bir toprak yoldan zorlukla geçilerek ulaşılıyordu. Tarihi bölgeye hem vatandaşlarımızın hem de turistlerin ve tarihle ilgilenen akademisyenlerin rahatlıkla gitmesi için Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler yolu asfaltladı” dedi.
KİRMİR VADİSİ BAŞKENTLİLERİN PLATOSU OLDU
Başkan Yıldırım, hatıra fotoğrafı çektiren Başkentlilerin de uğrak noktası olan mağaraların bulunduğu yerde çevre düzenleme çalışmaları yapıldığını ve Kirmir Vadisi’nde Kirmir Çayı boyunca kayalara oyulmuş mağaraların güzelliğini seyretmek, piknik yapmak isteyen vatandaşlar için çeşitli kent mobilyaları da yerleştirildiğini açıkladı.
Tarih tutkunlarının her dönem büyük ilgi gösterdiği Güdül ilçesindeki mağara bölgesi, ulaşımın kolaylaşmasıyla birlikte Başkent’in yanı sıra çevre iller ve ilçelerden gelmek isteyenlere de kucak açıyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327