Gümrük Muhafaza Ekiplerinden Çifte Akaryakıt Operasyonu

Samsun Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerinin Amasya’nın Merzifon ilçesinde yaptıkları akaryakıt operasyonlarında toplam 17 bin litre markersiz motorin ele geçirildi.Samsun Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat...

Gümrük Muhafaza Ekiplerinden Çifte Akaryakıt Operasyonu
Samsun Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerinin Amasya’nın Merzifon ilçesinde yaptıkları akaryakıt operasyonlarında toplam 17 bin litre markersiz motorin ele geçirildi.
Samsun Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na bağlı Samsun Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerinin yaptıkları istihbarat çalışması sonucunda Amasya’nın Merzifon ilçesinde gerçekleştirilen ilk operasyonda yaklaşık 6 bin 500 litre markersiz motorin ele geçirildi. Aynı iş yerinin tekrardan markersiz motorin sattığı bilgisini alan Gümrük Muhafaza ekiplerinin yaptıkları ikinci operasyonda da yaklaşık 10 bin 500 litre markersiz motorin ele geçirildi. Ele geçirilen toplam 17 bin litre motorin Amasya İl Özel İdaresi’ne teslim edilirken, akaryakıt istasyonu mühürlenerek faaliyetine son verildi.
Samsun Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü yetkilileri, şahısların adliyeye sevk edildiğini ve bu tür kolay yoldan para kazanarak Türkiye ekonomisini olumsuz etkileyen kişilere karşı operasyonların devam edeceğini belirterek, duyarlı vatandaşların Alo 136 Gümrükler Muhafaza ihbar hattına bu tür olayları bildirmesini istedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327