Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz Yapımı Tamamlanan Yurtta İncelemelerde Bulundu

Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) tarafından Eskibağlar Mahallesinde yaptırılan 763 yatak kapasiteli öğrenci yurdunda incelemelerde bulundu.İnşaatı tamamlanan ve iç donatısı devam eden yurtta...

Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz Yapımı Tamamlanan Yurtta İncelemelerde Bulundu
Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) tarafından Eskibağlar Mahallesinde yaptırılan 763 yatak kapasiteli öğrenci yurdunda incelemelerde bulundu.
İnşaatı tamamlanan ve iç donatısı devam eden yurtta İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan ve Yurtkur Gümüşhane Yurt Müdürü Süleyman Turhan’la birlikte incelemelerde bulunan Vali Yavuz, yurda araç ulaşımını sağlayacak yeni yolun İl Özel İdaresi tarafından yaklaşık 10 gün süren bir çalışmayla yapıldığını söyledi.
İl Özel İdaresi araç ve personeli ile standart dışı olan eski yolun iptal edilerek yaklaşık 300 metrelik yeni bir yol yapıldığını ve akabinde hemen asfaltlandığını dile getiren Vali Yavuz, yolun tamamlanması için gece gündüz çalışan Özel İdare ekiplerine teşekkür ederek, öğrencilerin yurda yaya olarak ulaşmasını sağlayacak yol için de incelemelerin devam ettiğini kaydetti.
Öğrencilerin gelişine kadar eksiklerin tamamlanması ve bu konuda bütün kurumların işbirliği ve elbirliği ile yurttaki çalışmalara katkı sağlaması talimatını veren Vali Yavuz, 763 yatak kapasiteli yurdun baza sistemli geniş ve ferah odaları ile öğrencilere ev konforunda sunulacağını söyledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327