Gürcistan’da Gürcü Ve Türk Vatandaşlarının Yeni Yıl Kutlamaları

Gürcistan Meydanı’nda bir araya gelen Gürcü ve Türk vatandaşları, soğuk ve dondurucu bir havanın altında coşkulu bir şekilde yeni yıla girdi.Türkiye ile Gürcistan arasında ’iki ülke tek turizm’ sloganı ile kimlikle geçişlerle birlikte,...

Gürcistan’da Gürcü Ve Türk Vatandaşlarının Yeni Yıl Kutlamaları
Gürcistan Meydanı’nda bir araya gelen Gürcü ve Türk vatandaşları, soğuk ve dondurucu bir havanın altında coşkulu bir şekilde yeni yıla girdi.
Türkiye ile Gürcistan arasında ’iki ülke tek turizm’ sloganı ile kimlikle geçişlerle birlikte, iki ülke vatandaşları 2015’e de beraber girdi.
Artvin ve çevre illerden sınırı aşarak Gürcistan Belediye Meydanı’nda toplananların yılbaşı kutlaması renkli görüntülere sahne oldu. Alanda düzenlenen konserler ile eğlenen iki ülkenin vatandaşları, iki ülkenin bayrağı altında birbirlerine kenetlenerek yeni yıla girdi. Gürcistan’da Türkiye saati ile 22.00’de 2015 yılına ’merhaba’ diyen Türk vatandaşları, kutlamanın ardından Sarp Sınır Kapısı’ndan tekrar Türkiye’ye geçiş yaparak, saat 24.00’ü gösterdiğinde ayrı bir kutlama daha gerçekleştirdi.
Yeni yılla ilgili konuşan iki ilke insanları, dondurucu soğuk havada sıcak bir ortam bulduklarını ifade ederek, ülkeler arası barış ve dostluk istediklerini belirtti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327