Güreş İl Spor Okulu

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Sarıçam ilçesi Asım Savaş Spor Salonu’nda faaliyet gösteren“Güreş İl Spor Okulları”na 80 öğrenci ile devam ediliyor.Bölge Antrenörü Miktad Birer, Gençlik Hizmetleri...

Güreş İl Spor Okulu
Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Sarıçam ilçesi Asım Savaş Spor Salonu’nda faaliyet gösteren“Güreş İl Spor Okulları”na 80 öğrenci ile devam ediliyor.
Bölge Antrenörü Miktad Birer, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün Antrenörleri Hüseyin Birer, Yaşar Akpınar ve Çağrı Çalık gözetiminde haftanın 7 günü iki antrenman gerçekleştirdiklerini, Güreş İl Spor Okulları’na 10-18 yaş grubu öğrencilerin katıldığını söyledi.
Sporcuların antrenmanlara, istekli ve heyecanlı gelmelerinin kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Birer, öğrencilere künde, aşırma, döndürme gibi temel ve teknik bilgiler verdiklerini, bunun yanı sıra sporcu sağlığı ve beslenmesi konularını aktardıklarını kaydetti.
Hedeflerinin yetenekli sporcuları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı İsmet Atlı Güreş Eğitim Merkezi’ne ,Spor Lisesi’ne ve kentte bulunan Varsaklar ile Sarıçam Spor Kulübü’ne güreşçi yetiştirmek olduğuna dikkati çeken Birer, şöyle devam etti:
“Ata sporumuz olan güreşi yaygınlaştırıyoruz. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’nin katkılarıyla başlattığımız Güreş İl Spor Okulu’na büyük ilgi var. Müdürümüz sık sık gelip antrenmanları yerinde izliyor. Velilerin de duyarlı davranmaları bizim işimizi kolaylaştırıyor. Hedefimiz başarılı sporcuları kulüpler ile milli takımlara kazandırmaktır. ”
Birer, kursların devam ettiğini, tesis ve malzeme konusunda hiçbir eksiklerinin bulunmadığını da sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327