Güreş’çi Gençler Edirne Belediyesi’nde

Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde ve Güreş Federasyonu işbirliği ile 9-12 Eylül 2014 tarihinde Edirne’de düzenlenecek olan ÇHGM 5. Türkiye Yıldız Erkekler Serbest Güreş Şampiyonası için, Edirne’ye gelen güreşçiler,...

Güreş’çi Gençler Edirne Belediyesi’nde
Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde ve Güreş Federasyonu işbirliği ile 9-12 Eylül 2014 tarihinde Edirne’de düzenlenecek olan ÇHGM 5. Türkiye Yıldız Erkekler Serbest Güreş Şampiyonası için, Edirne’ye gelen güreşçiler, Edirne Belediyesi’ni ziyaret etti.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Edirne İl Müdürü Bilgin Özbaş, “Bu organizasyonu düzenlememizdeki en büyük amacımız, güreşin yanında farklı arkadaşlıkların, dostlukların gelişmesini sağlamaktır.
Balkan Savaşları ve Birinci Dünya Savaşı döneminde 4 yıl süre ile Kırkpınar Güreşleri Edirne’de yapılamamış. 1924 yılından itibaren Cumhuriyet’in kurulmasıyla beraber, -Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı o zamanlar yok- Kırkpınar Güreşleri, 1951 yılına kadar Çocuk Esirgeme Kurumu tarafından organize edilmiş. 1951 yılından sonra Edirne Belediyesi Kırkpınar Güreşleri’ni organize etmeye başlamış. O nedenle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın kurumsal kimliğinde zaten güreş var. Ve bu organizasyonumuzda bizlere katkı veren Edirne Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz.” dedi.
Edirne Belediye Başkan Vekili Çiğdem Gegeoğlu, öğrencilerin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “Bu tarz büyük organizasyonlar gerçekten zor. Burada müdürümüz Bilgin Özbaş’a emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ve Güreş gerçekten Edirne için önemli. Siz gençlerimizin de özellikle ata sporumuz olan güreşe gönül vermesinden dolayı mutluluk duydum. Edirnemize hoş geldiniz diyorum. Umarım hem Edirnemizde hem de ÇHGM 5. Türkiye Yıldız Erkekler Serbest Güreş Şampiyonası’ndan mutlulukla şehirlerinize dönersiniz.” ifadelerini kullandı.
Edirne Belediye Başkan Vekili Çiğdem Gegeoğlu, öğrencilere ziyaret sonunda saat ve badem ezmesi hediye etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327