HAKEMLER, UEFA KIŞ HAKEM KURSU’NA KATILIYOR

FIFA kokartlı hakemler Cüneyt Çakır, Hüseyin Göçek, Tolga Özkalfa, Ali Palabıyık ve Neslihan Muratdağı 23. UEFA Kış Hakem Kursu’na katılıyor.UEFA’ya üye 43 federasyondan, yeni FIFA kokartı takmış hakemler de dahil olmak üzere Avrupa’nın...

HAKEMLER, UEFA KIŞ HAKEM KURSU’NA KATILIYOR
FIFA kokartlı hakemler Cüneyt Çakır, Hüseyin Göçek, Tolga Özkalfa, Ali Palabıyık ve Neslihan Muratdağı 23. UEFA Kış Hakem Kursu’na katılıyor.
UEFA’ya üye 43 federasyondan, yeni FIFA kokartı takmış hakemler de dahil olmak üzere Avrupa’nın en üst kategorilerinde yer alan toplam 133 hakemin katıldığı ve bugün başlayacak 23. UEFA Kış Hakem Kursu, Yunanistan’ın başkenti Atina’da 5 Şubat 2015 Perşembe gününe kadar sürecek.
İki ayrı gruptan oluşan seminerde, 22 UEFA Elit Erkek Hakem, 18 UEFA Elit Kadın Hakem ve UEFA 1. Kategori’den seçilen 41 erkek hakem olmak üzere toplam 81 hakem İleri Düzey Kursu’na katılacak. Bu kursta, Cüneyt Çakır Elit, Hüseyin Göçek 1. Kategori hakemi olarak bulunacak. 52 yeni FIFA hakeminin katılacağı Başlangıç Kursu’nda ise hakemlerimizden Tolga Özkalfa, Ali Palabıyık ve Neslihan Muratdağı yer alacak.
Kursta, Çakır ve Göçek’in de aralarında bulunduğu Avrupa’nın en üst kategorilerinde yer alan hakemlere, UEFA Şampiyonlar Ligi maçları ve UEFA Avrupa Ligi maçlarına yönelik talimatlar, UEFA Hakem Komitesi tarafından önceki karşılaşmalarda yaşanılan pozisyonların video analizi eşliğinde verilecek. Fitness, Yo-Yo ve medikal testlere de tabi tutulacak hakemlere ayrıca, sakatlıktan korunma yolları ile ilgili bilgiler de verilecek.
UEFA Kış Hakem Kursu’na ilk kez katılacak olan yeni FIFA kokartı takmış hakemler ise medikal ve Yo-yo testlerinden geçtikten sonra, gelecekte UEFA organizasyonlarında yönetecekleri maçlar hakkında bilgilendirilecek. Her sene UEFA Elit ve 1. Kategori hakemlerine uygulanan Yo-Yo testi, bu sene ilk kez yeni FIFA kokartı takmış hakemlere de uygulanacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327