Hamur’da Taşıma Şoförlerine Seminer

Ağrı’nın Hamur ilçesinde taşıma servis şoförlerine yönelik seminer verildi.Ağrı’nın Hamur ilçesinde ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarına taşımalı eğitim kapsamında öğrenci taşıyan firmalar ve bunlara bağlı olarak çalışan...

Hamur’da Taşıma Şoförlerine Seminer
Ağrı’nın Hamur ilçesinde taşıma servis şoförlerine yönelik seminer verildi.
Ağrı’nın Hamur ilçesinde ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarına taşımalı eğitim kapsamında öğrenci taşıyan firmalar ve bunlara bağlı olarak çalışan araç şoförlerine Osmangazi Ortaokulu’nda seminer verildi. Düzenlenen seminere İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç, Şube Müdürü Mehmet Demir, Rehber Öğretmen Yakup Tekintangaç, Trafik Polisi Hüseyin Müjde ile Osmangazi Ortaokulu Müdürü İlhan Levent ve vatandaşlar katıldı. Seminerin açılışında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç, öğrencilerin taşınmasının eğitim açısından önemi kadar ülke açısından da önemli olduğunu vurguladı. Karakoç, “Hepimizin çocuklarının ve akrabalarının taşındığını, bu yüzden de kendi çocuğunuza nasıl davranması gerekiyorsa aynı şekilde o çocuklara davranmamız gerekiyor” dedi.
Taşıma yapan şoförlerden araç birleştirmemelerini, sivil yolcu almamalarını isteyen Karakoz, yönetmelik şartlarına aykırı hareket etmeleri halinde gerekli yasal işlemlerin yapılacağını vurguladı. Birinci dönem sonunda emniyet ve jandarma ile birlikte yapılan denetimlerin ikinci dönemde de aynen devam edeceğinin altını çizen Karakoç, kendileri ile ilgili şikayet almak istemediklerini ve öğrencilerin can güvenliklerini tehlikeye sokacak hareketlerden kaçınmaları noktasında uyarıda bulundu.
Seminer sonunda şoförlere tanıtıcı el broşürleri dağıtıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327