Hülya Avşar tekrar jüri koltuğunda

Hülya Avşar, Rising Star'la O Ses Türkiye'den ayrıldığı jüri koltuğuna tekrar dönmeye hazırlanıyor.

Hülya Avşar tekrar jüri koltuğunda
Hülya Avşar'a eşlik edecek iki isim Sertab Erener ve Fuat Güner olacak.

Daha önce Yetenek Sizsiniz ve O Ses Türkiye yarışmalarında jüri üyeliği yapan Hülya Avşar yine bir ses yarışmasıyla ekrana dönmeye hazırlanıyor.

Rising Star Türkçe adıyla 'Yükselen Yıldız' mart ayında Tv8 ekranında izleyiciyle buluşacak.

Programın jüri üyeliği için ilk açıklanan isim Mazhar-Fuat- Özkan'ın Fuat Güner'i olmuştu. Ardından da Sertab Erener'in adı ikinci isim olarak jüri tahtasına yazılmıştı. Hülya Avşar'ın Yükselen Yıldız yarışmasında jüri koltuğunda olacağını söylemesiyle sayı üçe tamamlanmış oldu.

Jürilerin 7 puanı olacak

'Yükselen Yıldız' yarışması daha ilk andan itibaren izleyiciyi işin içine dahil ediyor. Yarışma sistemine kayıt yaptıran kişiler canlı performansını değerlendirerek evet ya da hayır yönünde oy kullanıyor. Yarışmacının bir üst tura geçebilmesi için yüzde 70 evet barajını aşması gerekiyor.

Her bir jürinin evet oyu ise 7 puan değerinde. O Ses Türkiye'den farklı olarak jüriler yarışmacıları ilk andan itibaren görebiliyor. Hülya Avşar bir önceki müzik yarışması jüriliğinde yarışmayı kazanan kişi olmamasına rağmen İrem Derici'ye dönen tek jüri üyesi olarak hafızalara kazınmış, yarışmanın bugüne kadar en çok başarıya ulaşmış kişiyi fark etmişti.

Aynı başarıyı tekrarlayacak mı?

O dönem Mustafa Sandal, Hadise ve Murat Boz gibi göreceli olarak müzik kariyerleri daha ön planda tutan sanatçıların arasından sıyrılarak star ışığı bulma konusundaki iddiasını ortaya koymuştu. Bakalım Hülya Avşar, Fuat Güner, Sertab Erener gibi tecrübeli isimler arasında benzer bir başarıya imza atabilecek mi?
 
Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2015, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327