Iğdir’da ’kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’ Açıklaması

Iğdır’da Demokratik Özgür Kadın Hareketi (DÖKH) üyesi bir grup, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü dolayısıyla basın açıklaması yaptı.Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) İl Başkanlığı...

Iğdir’da ’kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’ Açıklaması
Iğdır’da Demokratik Özgür Kadın Hareketi (DÖKH) üyesi bir grup, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü dolayısıyla basın açıklaması yaptı.
Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) İl Başkanlığı binası önünde toplanan ve ellerinde şiddet gören kadın fotoğraflarının bulunduğu grup adına açıklama yapan Iğdır İl Genel Meclis Üyesi Dilek Yanardağ, tüm kadınların bölgede yaşanan çözüm sürecini destekledikleri belirtti. Kadınların, çatışma ortamından en fazla zarar gören gruplar olduğunu vurgulayan Yanardağ, bu konuda gereken her şeyin yapılması gerektiğini söyledi. Kadına yönelik her türlü şiddetin sonlandırılması gerektiğini belirten Yanardağ, "Tüm kadınları, egemen erkek zihniyetinin şiddetine karşı mücadeleye çağırıyoruz. Bu şiddet ortamını, örgütleşen kadınlar sona erdirecektir" dedi.
Grup yaptıkları basın açıklamasının ardından olaysız dağıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327

banner330