banner333

İlk kez verilen 'kızıl elma ödülleri' sahiplerini buldu

Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin ‘3.Dünya Türk Forumu’ ilk kez verilen ‘Kızıl Elma Ödülleri’ Edirne Tarihi Ekmekçizade Ahmetpaşa Kervansarayı’nda düzenlenen tören ile sahiplerini buldu.

İlk kez verilen 'kızıl elma ödülleri' sahiplerini buldu
Ödül törenine Edirne Valisi Hasan Duruer, Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Orhan Gencebay birlikte geldi. Trakya Üniversitesi Balkan Senfoni orkestrası davetlilere harika bir konser verdi. Davetliler senfoni orkestrasını ayakta alkışladı. Konserin ardından sunuculuğunu gazeteci, televizyoncu Aynur Ayaz’ın yaptığı Kızıl Elma Ödüllerine geçildi.

Gencebay ödül töreninde yaptığı konuşmada “benim Kızıl Elmam şu diyerek, yaradanın yaratmış olduğu dünyada, tek bir lisan konuşulsa, sınırlar olmasa. Ama gönül rızasıyla” şeklinde konuştu. Ayrıca Gencebay, amatör bir Türk tarihçisi olduğunu ifade ederek, üzerinde çalıştığı bir müzik parçasının ismini Oğuzhan yada Metehan koymak istediğini sözlerine ekledi.

Orhan Gencebay’a ödülünü Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan verdi. Gencebay'ın yanında 10 farklı dalda Kızıl Elma Ödülleri bir çok ünlü isimlere takdim edildi.
Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2014, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327