İlk Kulaçlar Kerpe Sahilinde Atılacak

Kocaeli Açıksu Yüzme Şampiyonası’nın ilk etabı cumartesi günü Kerpe Halk Plajı’nda yüzülecek.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenleyeceği Açıksu Yüzme Şampiyonası’nın ilk etabı 16 Ağustos Cumartesi günü yüzülecek. Kocaeli...

İlk Kulaçlar Kerpe Sahilinde Atılacak
Kocaeli Açıksu Yüzme Şampiyonası’nın ilk etabı cumartesi günü Kerpe Halk Plajı’nda yüzülecek.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenleyeceği Açıksu Yüzme Şampiyonası’nın ilk etabı 16 Ağustos Cumartesi günü yüzülecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlemesi yapılan Kandıra’nın Kerpe Halk Plajı’nda gerçekleştirilecek ilk yarış saat 10.00’da başlayacak. Yarışa katılmak isteyen vatandaşlar için internet başvuru süresi 15 Ağustos Cuma günü sona eriyor. İnternet üzerinden başvuru yapamayanlar ise yarış günü saat 09.00’a kadar kayıt yaptırabilecek. Açıksu Yüzme Şampiyonası’nın diğer etapları 23 ve 30 Ağustos tarihlerinde yüzülecek.
Kerpe’de yapılacak olan yarışlar diğer etaplardaki gibi 12 kategoride düzenlenecek. Yarışlara, 12-14; 15-18; 19-25; 26-35; 36-45 ve 46 yaş üstü yüzücüler katılacak. Bu 6 farklı yaş kategorisi kadın-erkek grupları eklendiğinde 12 olarak belirlenecek. Yarışmada dereceye girenlere, madalya ve para ödülü verilecek. Tüm kategorilerde kadın-erkek gruplarında birinci olanlara 400 TL, ikinci olanlara 300 TL, üçüncü olanlara ise 200 TL ödül ve madalyaları verilecek. Yarışlar tüm kategoriler için 2 bin metre mesafede yüzülecek.
Yarışlar boyunca KOSKEM (Kocaeli Sahilleri Su Kazalarını Engelleme Merkezi) denizdeki yarış güvenliğini sağlayacak. Yarışlar süresince ayrıca Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler de görev yapacak. Yüzücülerin güvenliği, bot, cankurtaran ve dalgıçlar ile zodyak botlar tarafından sağlanacak. Yarış parkurları da yine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi tarafından kurulacak.
Öte yandan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği yarışlara vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Çok sayıda vatandaş ve sporcu yarışlarda yer alabilmek için internet üzerinden başvuru yaptı. Vatandaşlar yarışma için gerekli başvuru formuna Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi üzerinden erişebiliyor. Yüzücülerin başvuru formunu eksiksiz olarak doldurup ilgili bölümlerini imzaladıktan sonra belgeyi yeniden taratarak, aciksuyuzme@kocaeli.bel.tr adresine e-posta göndermeleri gerekiyor. Kesin kayıtlar katılım için gerekli tüm belgelerin tamamlanmasından sonra, her yarış için ayrı ayrı belirtilen son başvuru tarihlerine kadar Yüzme İl Temsilcisi’ne elden yapılacak. Kayıt yaptıran yüzücüler yarışma günü 09.00’da Yüzme İl Temsilcisine elden kesin kayıt yaptırabilecek.
Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan yarışların ardından şampiyonanın diğer etaplarına geçilecek. İkinci etap 23 Ağustos Cumartesi günü saat 10.00’da Darıca Bayramoğlu Halk Plajı’nda, son etap ise 30 Ağustos Cumartesi günü saat 12.00’de Mavi Bayraklı Karamürsel Altınkemer Halk Plajı’nda yüzülecek.
Son etabın 30 Ağustos Zafer Bayramı’na denk gelmesi ise yarışlara coşku katacak. Büyükşehir Belediyesi, bu anlamlı gün nedeniyle yarışlar öncesinde vatandaşlar ve katılımcılar için çeşitli gösteriler düzenleyecek. 23 Ağustos Cumartesi günü Darıca Bayramoğlu Halk Plajı’nda yapılacak yarış için son başvuru tarihi 22 Ağustos Cuma saat 17.00 ve 30 Ağustos Cumartesi günü Karamürsel Altınkemer Halk Plajı’nda yapılacak yarış için son başvuru tarihi ise 29 Ağustos Cuma saat 17.00 olarak belirlendi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327