İnder’den Üyelerine Çanakkale Gezisi

İstanbul’da yaşayan Çorumluları tek çatı altında bir araya getirmek amacıyla kurulan İnal Köyü Derneği, üyelerine yönelik Çanakkale gezisi düzenledi.Sancaktepe Belediyesi’nin tahsis ettiği araçla Çanakkale’deki tarihi yerleri gezen...

İnder’den Üyelerine Çanakkale Gezisi
İstanbul’da yaşayan Çorumluları tek çatı altında bir araya getirmek amacıyla kurulan İnal Köyü Derneği, üyelerine yönelik Çanakkale gezisi düzenledi.
Sancaktepe Belediyesi’nin tahsis ettiği araçla Çanakkale’deki tarihi yerleri gezen dernek üyeleri unutulmaz birgün yaşadı. Üyeler, kendilerine bu fırsatı veren dernek üyelerine teşekkür etti.
İnal Köye Derneği Başkanı Recep Kaya, “Çanakkale’de yaşanan o kanlı savaşlarda ecdadımızın açlık, susuzluk ve imkansızlıklar içinde vermiş oldukları mücadele ile bu vatanı kurtarmak uğruna, acıların yaşanmış olduğu toprakları gezdirerek köylülerimize bu yaşananların izlerini yerinde göstermek istedik. Ecdadımızın Çanakkale’de yaşadıklarının izlerini yerinde göstererek o duygu ve hisleri yaşatmak suretiyle, birlik ve beraberliğin önemini vurgulayarak birlikte hareket ederek imkansızlıklar içinde zorlukların üstesinden nasıl gelinebileceğini, nelerin yapılabileceğini anlatarak üyelerimizi bu konuda bilinçlendirmek istedik. Böyle bir fırsatı değerlendirerek gezimize katılan üyelerimize ve bizlere ulaşım imkanı sağlayan Sancaktepe Belediyesine çok teşekkür ederiz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327